ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД – НОВІ ВРАЖЕННЯ ТА ЗНАННЯ СТУДЕНТІВ

28 Березня, 2024

21 березня 2024 р. студенти 3 та 4 курсів Рівненського інституту КУП НАН України відвідали Північно-західний апеляційний господарський суд у рамках циклу екскурсій до судів з метою ознайомлення з організацією їх діяльності та виокремлення особливостей здійснення правосуддя у різних формах судочинства. Територіальна юрисдикція Північно-західного апеляційного господарського суду поширюється на Вінницьку, Волинську, Житомирську, Рівненську, Хмельницьку області.

Здобувачі вищої освіти були присутніми у відкритих судових засіданнях під час розгляду апеляційних скарг на рішення господарських судів Рівненської та Житомирської областей у справах з різними предметами спору: про визнання частини договору про пайову участь недійсною, стягнення коштів. Сторони брали участь у судових засіданнях на основі як самопредставництва, так і шляхом представництва їх інтересів адвокатами. В одній із справ до неї була залучена третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору (міжрегіональний територіальний орган Державної аудиторської служби), яка здійснила контрольні заходи у співвідповідача у справі (органу місцевого самоврядування). Також студенти мали змогу спостерігати за проведенням судового засідання в одній зі справ в режимі відеоконференції.

Присутність у судових засіданнях сприяла вдосконаленню студентами отриманих теоретичних знань у галузі господарського права та господарського процесу.

Здобувачі вищої освіти переконалися у важливій ролі судової гілки влади в процесі утвердження верховенства права, законності, захисту прав та інтересів фізичних осіб-підприємців і юридичних осіб під час здійснення господарської діяльності.

Після завершення відвідування Північно-західного апеляційного господарського суду здобувачі вищої освіти підвели підсумки. Дискусії велися навколо інституту представництва в господарському судочинстві. Студенти переконалися у необхідності неухильного дотримання законодавства суб’єктами господарювання, органами влади та місцевого самоврядування з метою запобігання господарських спорів.

Адміністрація Рівненського інституту КУП НАН України висловлює подяку суддям Північно-західного апеляційного господарського суду Тимошенку О.М., Крейбух О.Г., Юрчуку М.І., Грязнову В.В., Коломис В.В., Миханюк М.В. за сприяння у вдосконаленні студентами знань з освітніх компонент «Господарське право», «Господарський процес».