Помер Сєдих Юрій Іванович – почесний доктор КУП НАН України

9 Лютого, 2023

Колектив Київського університету права Національної академії наук України з сумом дізнався звістку про те, що пішов з життя наш колега, Почесний доктор «Honoris Causa» нашого університету –

Юрій Іванович Сєдих

Професор Сєдих Юрій Іванович був президентом Товариства «Україна-Болгарія», членом Української Ради Миру, Послом Миру, дійсним членом Академії будівництва України, Почесним членом Української академії інформатики, членом Асоціації генералів-ветеранів Міністерства оборони України, доктором філософії.

Був удостоєний премій: ім. Михайла Будникова Академії будівництва України, «Незалежність» Національної Спілки журналістів України та Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Миколи Сингаївського.

Його життєве кредо було: «Даруй людям добро, покладайся на долю, але роби власне життя. Не зупиняйся у дорозі навіть у найскрутнішу годину».

За життя Юрій Іванович був нагороджений багатьма орденами і медалями СРСР, УРСР та іноземних держав, у т. ч. Народної Республіки Болгарії – орденом «Мадарски конник» Першого ступеню; Німецької Демократичної Республіки та Республіки Куба, а також Української Православної Церкви – Рівноапостольного князя Володимира І-ІІ ступенів; орденами – «Лицар Вітчизни» з врученням іменної шаблі, «Чорнобильський хрест: Мужність. Честь. Гуманність», «Орденом громадянської мужності» Міжнародної організації «Антитерористична єдність» та орденом «За єдність України» Національного Комітету по боротьбі з корупцією.

Він також був удостоєний багатьох почесних відзнак, зокрема таких як: «За відвагу» МНС України; «Знак пошани» Міністерства оборони України; «Знак пошани» Київського міського голови; Срібний Хрест Міжнародного благодійного фонду «Меценати Батьківщини”; «Золота лаврова гілка» МЗС у Болгарії.

Незважаючи на поважний вік і високі регалії, Юрій Іванович був дуже щирою, порядною, доброю, відкритою людиною.

Для Київського університету права НАН України втрата такої людини, як Юрій Іванович Сєдих є особливо відчутною – він був Почесним доктором Honoris Causa нашого університету, постійним гостем всіх університетських заходів, справжнім другом і надійним партнером КУП НАН України.

Колектив КУП НАН України відчуває глибокий сум з приводу втрати масштабної, справедливої та щирої людини, якою був Юрій Іванович Сєдих.

Адміністрація університету, професорсько-викладацький склад, здобувачі вищої освіти розділяють скорботу та висловлюють глибокі співчуття родині Юрія Івановича, його близьким, друзям та колегам.

СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ про нього назавжди буде в наших серцях.