Практичні аспекти діяльності органів прокуратури обговорили зі студентами рівненські прокурори

22 Квітня, 2013

18 квітня 2013 року кафедра загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту КУП НАН України та прокуратура м. Рівне провели теоретико-практичний семінар на тему “Правові способи реагування прокурора на виявлені порушення законності”. Цей захід відбувся для студентів І та ІІІ курсів в оновленій аудиторії  ім. О. Малиновського та став продовженням циклу семінарів з актуальних питань діяльності органів кримінальної юстиції.
   З вітальним словом до учасників VІІ-го теоретико-практичного семінару звернувся завідувач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін, адвокат Сергій Володимирович Оверчук, який у своєму виступі акцентував увагу присутніх на останніх замінах у правовому регулюванні органів кримінальної юстиції у зв’язку з прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу України.

Прокурор прокуратури м. Рівне Вадим Юрійович Гуменюк присвятив свій виступ нормативно-правовому забезпеченню діяльності, статусу та повноваженням органів прокуратури. Він акцентував увагу студентів на змінах правових способів реагування прокурора на виявленні порушення законності, а також особливостях практичної реалізації компетенції прокурора за новим Кримінальним процесуальним кодексом. Доповідач також окреслив коло проблемних питань, які потребують свого вирішення з метою забезпечення ефективної реалізації функціональних повноважень прокуратури.
   У своєму виступі  прокурор прокуратури м. Рівне Валерій Мирославович Стефанський зупинився на особливостях організаційної структури прокуратури м. Рівне, а також розрив зміст новел процесуального законодавства. Особливу зацікавленість студентів викликали практичні аспекти діяльності органів прокуратури та процедура отримання статусу прокурора.

Необхідно  відзначити, що чимало випускників Рівненського інституту Київського університету права НАН України працює сьогодні  у правоохоронних органах,  зокрема в прокуратурі.  Після виступу доповідачів відбулося обговорення теоретичних та практичних аспектів діяльності органів прокуратури.