«ПРАВА ЛЮДИНИ: КОНСТИТУЦІЙНІ ГАРАНТІЇ ТА РЕАЛІЇ» (до Дня Конституції України)

29 Червня, 2023

28 червня  2023 року в Рівненському інституті КУП НАН України в рамках заходів до Дня Конституції України проведено круглий стіл на тему «Права людини: конституційні гарантії та реалії».
     У своїй першій статті Конституція України декларує правовий характер Української держави. Розвиваючи ці програмні положення, ст. 3 Основного Закону проголошує людину та її права найвищою соціальною цінністю в Україні.

73.jpg
 72.jpg
 71.jpg

Зі вступним словом до учасників круглого столу звернувся директор інституту Іван Вєтров зазначивши, що захист основоположних прав в умовах війни є одним із найважливіших завдань України та міжнародної спільноти. Саме тому тематика піднята під час обговорення на круглому столі є, як ніколи, актуальною. Адже сьогодні Україна і весь світ зіштовхнувся із особливою жорстокістю та неповагою до найбільших загальнолюдських цінностей.
        В обговоренні взяли участь науково-педагогічні працівники кафедр інституту та студенти. Завідувач кафедри  загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Віктор Ткачук презентував доповідь «Сучасний український конституціоналізм: реалії та перспективи». Старший викладач Андрій Холоденко виступив з темою  «Вирішення конституційної проблеми взаємодії влад у післявоєнний період», в якій чітко окреслив механізм взаємодії усіх гілок влади на користь держави.
        Активно долучились до обговорення і студенти: Юлія Міньковська з темою «Поняття конституційно-правової норми: зміст та форми реалізації»; Владислава Стецюк – «Я маю право на освіту»; Аліна Галуза «Я маю право на охорону здоров’я».
       У промовах було наголошено, що розвиток України неможливий без дотримання гарантованих Конституцією України прав і свобод людини, оскільки права людини виступають детермінуючим критерієм, що визначає зміст і спрямованість діяльності держави. Закріплюється принцип відповідальності держави перед людиною за свою діяльність, а утвердження забезпечення прав та свобод людини визначається головним обов’язком держави.
         Старша викладачка, організаторка роботи зі студентами Ганна Дикун подякувала усім студентам за активну участь у громадському житті інституту та побажала всім подальших наукових звершень.