ПРАВОВА ДЕРЖАВА – ЯКІСНА ЮРИДИЧНА ОСВІТА
«Наявність якісної юридичної освіти як невід’ємна передумова формування правової держави» – тема зустрічі директора Рівненського інституту Київського університету права Національної академії наук України України Івана ВЄТРОВА, завідувачів кафедрами інституту Віктора ТКАЧУКА та Оксани ЯКИМЧУК з учнями 10-11 класів Дубровицького навчально-виховного комплексу «Ліцей-школа».
Директор ліцею Володимир КУШНІР на початку заходу представив учням гостей та запропонував долучитися до бесіди щодо формування правової держави та місця в зазначеному процесі фахівців у галузі права.
Іван ВЄТРОВ у вступному слові окреслив важливість ступеневої освіти рівня бакалавр-магістр-аспірантура та докторантура у процесі здобуття якісної юридичної освіти. Лише у разі наявності ґрунтовних юридичних знань у суспільстві формується правова культура, яка сприятиме позитивним суспільним змінам, адже у цьому випадку громадяни самі контролюватимуть дотримання законності представниками органів влади, місцевого самоврядування, вимагатимуть притягнення до відповідальності осіб, які вчинили порушення на підприємствах, установах, в організаціях тощо.
На проблемах місця юридичної освіти та її впливі на дотриманні законів у соціумі наголосив в своїй доповіді Віктор ТКАЧУК, завідувач кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін. На його переконання, здійснення якісних реформ можливе лише у разі панування високої правової культури в державі, коли кожен член суспільства розуміє якість і зміст реформування тієї чи іншої галузі та правові шляхи досягнення бажаного результату.
Завідувач кафедри спеціальних юридичних дисциплін Оксана ЯКИМЧУК познайомила учнів з напрямами діяльності Рівненського інституту, наголосила на перевагах навчання у зазначеному закладі вищої освіти (професійний науково-педагогічний колектив, здобутки випускників, сучасне матеріально-технічне забезпечення та зручне розташування закладу, конкурентна вартість освітніх послуг) та запропонувала долучитися до студентської родини Рівненського інституту КУП НАН України.
На завершення зустрічі директор ліцею Володимир КУШНІР та директор інституту Іван ВЄТРОВ домовилися про напрями подальшої співпраці.
Хоча повітряна тривога дещо порушила намічені плани відвідування Орвяницького та Берестівського ліцеїв, однак плідні дискусії все ж відбулися з директорами та педагогічними працівниками. Директорка Орвяницького ліцею Алла БУТКЕВИЧ познайомила зі змістовним освітнім процесом, дидактичним надбанням НУШ, а завідувачка історико-краєзнавчого музею Тетяна ГАЛУШКО – із зібраними в односельчан етнічними експонатами. Особливо щемною була частина, приурочена бійцям сучасної російсько-української війни.
«Приємно було відвідати уже обжитий, наповнений сучасним обладнанням, Берестівський ліцей, який нелегко у свій час вдалося побудувати, адже старе примішення тривалий час було в аварійному стані», – наголосив Іван ВЄТРОВ. Заклад представив директор Сергій КЛІМЧУК. Родзинкою закладу є кабінет військово-патріотичного виховання. Добре поставлена робота охоплення інклюзивного навчання, яку виконують аж сім асистентів.
Адміністрація РІ КУП НАН України дякує за сприяння в організації зустрічей з учнями та педагогічними колективами ліцеїв керівництву Дубровицької міської ради та особисто Ніні СТАСЮК, начальниці відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту.
Попереду проведення заходів, до участі в яких будуть запрошені випускники закладів, що обиратимуть юридичний напрям подальшої освіти.