Представники КУП НАНУ прийняли участь у Форумі на тему «Ментальне та фізичне здоров’я»
Питання забезпечення та збереження ментального та фізичного здоров’я громадян України в цілому, та освітян зокрема, в умовах повномасштабної війни набувають все більшої актуальності. Основними психологічними маркерами війни стали виснаженість, тривожний стан, вигорання, невизначеність, тотальна внутрішня емоційна втома українського суспільства. Статистичні дані свідчать про те, що понад 70% населення України відчувають стрес або сильну знервованість; 39% людей щодня відчувають зниження енергії та страждають від ментальних розладів. Рівень емоційного вигорання зростає, а кількість ресурсів для відновлення значно зменшується. Річ у тім, що ментальне здоров’я є запорукою щасливого, усвідомленого та здорового способу життя, це про здорові стосунки, вміння проживати життя з усвідомленням власної цінності, виховувати в собі співчуття та встановлювати довірливі стосунки з людьми, справлятися із щоденними стресовими ситуаціями та можливість реалізувати весь свій творчий потенціал.
26 травня 2025 року в Києві відбувся Форум «Ментальне та фізичне здоров’я», який було організовано та проведено освітньою платформою «4PEOPLE» з метою розгляду основних практик психологічної підтримки, зокрема, гештальт-терапія, арт-терапія, фізична культура, зниження стресу на основі танцювальних програм, глибинної трансформації, тілесно-орієнтованої терапії, направлених на формування навичок стабілізації емоційного, фізичного та ментального стану. У форумі приймали участь фахівці в галузі вищої освіти та підвищення якості у навчальних закладах, керівники закладів охорони здоров’я, лікарі-психіатри та психологи, реабілітологи, а також представники бізнесу. Загальна кількість учасників становила понад 200 осіб, що свідчить про актуальність та необхідність проведення таких заходів.
Головними доповідачами Форуму стали: Олена Чайковська – декан факультету дистанційного навчання КНУКіМ, кандидат педагогічних наук, професор, Голова правління ГС «СТЕМ-коаліція України», віцепрезидент ВГО «УАФІТ»; Олена Тимошенко – професор КНУКІМ, доктор економічних наук, засновник освітньої платформи «4PEOPLE»; Андрій Ребрина – директор Державної установи «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Міністерство молоді та спорту України, науковець; Ірина Плахтій – власниця Бренду «Співавтор успіху», магістр психології (спеціалізація клінічна психологія), сертифікований коуч, лікар, коуч глибинних трансформацій та місії, арт-терапевт, авторка та ведуча танцювальної коучингової програми «Життя, як танець з Іриною» коуч та партнер Міжнародного Конкурсу Краси для успішних жінок, Голова правління, співзасновниця та коуч Благодійного фонду «Із янголом на плечі»; Марина Бриль – кандидат психологічних наук, заслужений працівник культури України, директорка Науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти (ДНМЦЗКМО); Катерина Сисоєва – практичний психолог, сертифікований тренер, арт- терапевт, розробник метафоричних карток, ведуча психологічних ігор, тренер-спікер тренінгового центру «Академія талановитих керівників», консультативна практика дорослих з питань вікових особливостей, родинних відносин, призначення, профілактична робота з дітьми; Олександра Цуркан – психолог, практикуючий гештальт-терапевт. Тілесно-орієнтована терапія, організатор та ведуча терапевтичних груп по саморозвитку, курсів для батьків; Анжела Головченко – психологиня в мультимодальну підході, кризовий психолог, травмофокусований консультант, сімейний консультант, тренер TRiM (Trauma Risk Management), Членкиня МАПКСО, засновниця Центру психологічної освіти суспільства «Психіка». Офіційна представниця TRiM в Україні.
Спікери Форуму розглянули основні практики направлені на формування навичок підтримки ментального та фізичного здоров’я, обговорили арт-терапевтичні методи та практики тілесно-орієнтованої терапії, важливість заняття фізичною культурою і спортом. Окремої уваги було приділено «синдрому біженця» в психологічному аспекті та практикам піклування про свій ментальний стан в еміграції.
Від Київського університету права Національної академії наук України участь у заході прийняли: проректор з навчально-методичної роботи к.е.н. Олена Антонова; к.ю.н., доцент, доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін Оксана Хорватова та к.ю.н., доцент, доцент кафедри кримінального права та процесу, інструктор з тактичної медицини Наталія Веселовська.
Усі учасники Форуму отримують сертифікат про підвищення кваліфікації обсягом 6 годин (0,2 кредити ЄКТС), який відповідає всім вимогам законодавства, зокрема «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників» від 21 серпня 2019 року №800, зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року №1133).
Прес-Центр КУП НАНУ