Представники РІ КУП НАНУ стали учасниками поетичного свята, яке відбулося 27 лютого 2015 року в Рівненській обласній бібліотеці для молоді

2 Березня, 2015

Поетичне дійство було приурочене святкуванню української писемності та мови. Невипадково, що у його контексті відбулося вручення літературної премії ім. Михайла Дубова, яка щорічно присуджується за кращий літературний дебют в номінаціях «Поезія», «Проза», «Літературна критика і літературознавство». Присудження цієї премії було ініційоване Рівненською організацією Спілки письменників України для підтримки творчої молоді та увічнення пам’яті талановитого поета.

Лауреатами премії  ім. М. Дубова 2014 року стали Володимир Савчук, Ольга Прохорчук та Володя Криловець. Володимир Савчук – студент Національного університету «Острозька академія», член об’єднання «Поетарх»; друкував свої твори в рівненських газетах, альманахах «Наше коло» і «Погорина». Ольга Прохорчук родом з Нетішина. Лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. В.Симоненка, випускниця Першої літньої літературної школи, дипломант Всеукраїнського конкурсу урбаністичної поезії «УРБА – Перехрестя 2013». Автор поетичної збірки «Привези мені сонця».
     Наймолодшим номінантом цієї премії став Володя Криловець, учень Вельбівненської ЗОШ Острозького району, якому зараз тільки 8 років. Його вірші друкувалися в альманасі «Погорина», часописах «Пізнайко» та «Малятко». Він -автор збірок поезій «Волошкове поле», «Зеленіє шпориш біля хати» та «Я метелик».
     Цей захід зібрав багато гостей. Окрім членів Спілки письменників України, на ньому були присутні представники громадських організацій та вишів Рівненщини.  На святі виступила завідувач кафедри гуманітарних дисциплін С.Я. Українець, котра  не тільки привітала переможців конкурсу, а й ствердила актуальність гуманітарних  програм, ініційованих ректором Ю.Л. Бошицьким.  Важливість співпраці із Рівненською обласною  бібліотекою для молоді та можливість реалізації спільних програм у сфері гуманітаристики підкреслила завідувач бібліотеки РІ КУП НАНУ О.П.Сіончук.

Свято завершилося духовним гімном України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».