Представники РІ КУП НАНУ відвідали галерею європейського живопису «Євро Арт»

20 Вересня, 2012

19  вересня 2012 року знову гостинно відкрила свої двері галерея європейського живопису «Євро Арт»,  куди чемно були запрошені представники Рівненського інституту Київського університету права  НАН України , – Сумченко Н.М., Пясецька М.Р., Артерчук Т.О., Хілінський М. Тут стартував новий проект, – відтепер рівнян знайомитимуть із родзинками однієї із Європейських держав. Першою в проекті стало Королівство Бельгія.
     Урочисту презентацію Днів бельгійської культури в галереї відкрив Ярослав Гарцула -почесний консул Його Величності Короля Бельгії у Західному регіоні України, також до вітальних слів приєдналися поважні гості  заходу ,- міський голова Володимир Хомко та його заступник  Галина Кульчицька. Багато теплих слів було сказано від інших представників державних органів і громадських організацій, культурно –мистецької еліти міста Рівного та області.

Про історію цієї землі, багато  перенесено на полотно  бельгійським живописцем Генрі Пауельсом,  яку завойовував Юлій Цезар, а за три століття — франки. У середньовіччі Бельгію поділили Франція та Англія, згодом територію включили до складу Іспанії, а за 200 років приєднали до Австрії. Її шарпали й ділили протягом 18-го та 19-го століть. Під час першої та другої світових воєн її територію окуповували німецькі війська. Нині Бельгія економічно стабільна, уряд дбає однаково про дітей та пенсіонерів, — зауважує консул.
     Цей живопис 19-20 століть бельгійських майстрів цікавий та цінний. Те, що його перевезли через кордон і експонують в Україні, зазначає мистецтвознавець, велика подія. Генрі Паульс заслуговує на увагу і зацікавлення місцевими живописцями.

Відвідувачі мали змогу переглянути фільм та літературу про мистецтво і культуру Бельгії. Продемонстровані майстер класи по створенню акварельних робіт за мотивами творів бельгійських митців. В наступні тижні виставку матимуть можливість відвідати студенти Рівненського інституту КУП НАН України. На завершення мистецької події представники  інституту та почесний  консул  пан Ярослав Гарцула мали змогу поспілкуватися про перспективи співпраці, – одна з таких  сприяння у відвіданні нашими студентами країни Бельгії.

Сумченко Наталія