Представники Рівненського інституту КУП НАНУ були запрошені на зустріч із викладачем Гарвардського та Колумбійського університетів – Юрієм Шевчуком

23 Травня, 2012

21 травня 2012 р. у конференцзалі готелю «Мир» відбулася зустріч з п. Юрієм Шевчуком. Тема зустрічі «Українська мова й ідентичність у добу незалежності». На цю зустріч , яку зініціювало управління сім”,  молоді та спорту, було чемно запрошено представника Рівненського інституту  Київського університету права НАН України, інспектора з виховної та методичної роботи Сумченко Н.М. та одного з кращих студентів РІ КУП НАН України Левчука Ю. Юрій Шевчук це наш земляк  який народився у м. Володимирець Рівненської області. Навчався  Володимирецькій середній школі, Київському  національному університеті ім.Т.Г.Шевченка, університеті «Нова школа суспільних досліджень»(політологія), США, Нью-Йорк.     Викладав англійську мову в УІІВГ, м. Рівне (1987-1992 рр.),був депутатом Рівненської міської ради, голова постійної комісії з впровадження Закону України «Про мови» (1989-1992 рр.),автор перекладів «Історія України» О. Субтельного, роману Д. Орвела «Ферма тварин» (1989-1990 рр.), журналіст «Радіо Свобода» в Нью-Йорку (1994-1999 рр.).     На сьогоднішній день Юрій Шевчук – викладач української мови в  Колумбійському університеті  та Гарварді (США), автор найновішого інтерактивного підручника для американських  університетів “Українська для початківців”, Hippocrene Books, Inc. Нью-Йорк, 2011.     Також є Членом  Американської асоціації славістичних  досліджень, Американської асоціації викладачів слов’янських та східноєвропейських мов, Наукового Товариства імені Шевченка, Нью-Йорк, Української Вільної Академії Наук, Нью-Йорк,  Національної спілки кінематографістів України.     Юрій Шевчук активно популяризує український  кінематограф і культуру в Північній Америці та Європі, є засновником (у 2004 році) і незмінний керівником Українського кіноклубу Колумбійського університету(це єдиний  постійно діючий форум українського кіна в Північній Америці).      Також виступав із лекціями в: Стенфордському  університеті (США), Торонтонському  та  Маꥳльському (Монреаль)  університетах (Канада), Ґрайсвальдському університеті (Німеччина),  Познанському університеті  (Польща) ,Міланському та Римському  університетах (Італія), Кембриджському  університеті (Англія), Ґранадському університеті (Іспанія).     Юрій Шевчук  це непересічна особистість, справжній патріот своєї держави –України, він ще раз довів , що тільки наполегливою працею можна досягти таких результатів та визнання в суспільстві та світі.