Презентація навчального посібника «Європейський Союз: теорія і практика інтеграції заради успіху» студентам Рівненського інституту КУП НАН України

25 Грудня, 2021

Країни можуть успішно об’єднати свої економічні та політичні  ресурси в спільних інтересах, це впродовж не одного десятиліття демонструє Європейський Союз. Сприяючи становленню безпеки і стабільності, в широкому світовому аспекті, ЄС допомагає створювати безпечніші і більш сприятливі умови життя в межах своїх власних кордонів.

Завідувач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін РІ КУП НАН України Матвійчук О.В. презентувала студентам  1 курсу  навчальний посібник «Європейський Союз: теорія і практика інтеграції заради успіху» як співавтор наукового доробку.

dsc_2165.jpg

dsc_2166.jpg

Олена Вікторівна під час зустрічі зі студентами розповіла, що матеріал наукового посібника присвячений Європейському Союзу, його історії та сучасності, а також правовій природі Євросоюзу. Зокрема, наведено характеристику правової системи ЄС, а також законодавства Євросоюзу. Посібник містить матеріали щодо проблематики взаємовідносин суб’єктів євроінтеграції, при цьому європейська інтеграція розглянута як частина світового інтеграційного процесу. Серед авторів: д.філос.н, професор Матвійчук А.В., к.ю.н.  Дума В.В., к.ю.н. Боровик В.В., к.ю.н. Микулець В.Ю. та інші. Очевидно, що авторський колектив не міг пройти повз теми дезінтеграційних процесів як концептуальної проблеми сучасного етапу розвитку ЄС. Наведені дослідження будуть корисні  науковцям, викладачам і студентам  при розробці та вивченні проблематики європейського й міжнародного права, міжнародних відносин та історії і сучасності ЄС.
    Із матеріалами наукового посібника можна ознайомитись у бібліотеці  Рівненського інституту КУП НАНУ.