ПРЕЗЕНТАЦІЯ КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО ВИДАВНИЧОГО ПРОЄКТУ „ЗАПІЗНІЛЕ ВОРОТТЯ” МИКОЛИ ТИМОШИКА

4 Жовтня, 2023

У рамках виконання плану заходів до Дня юриста 2 жовтня 2023 року викладачі Рівненського інституту КУП НАН України взяли участь у презентації канадсько-українського видавничого проєкту «Запізніле вороття» Миколи Тимошика.
Професор Микола Тимошик першим з українських вчених опрацював архівні матеріали про життя й діяльність Івана Огієнка, упорядкував і вперше видав в Україні його найголовніші фундаментальні твори, а також своє докторське дослідження «Голгофа Івана Огієнка».

w1.jpg

w2.jpg

w3.jpg

w4.jpg
 w5.jpg
 w6.jpg

Під час зустрічі присутні переглянули мультимедійну презентацію з коментарем та ознайомилися з науковими розвідками та авторськими виданнями Миколи Тимошика. Автор ґрунтовно проаналізував громадську, політичну та релігійну діяльність Митрополита Іларіона в Україні та за кордоном. Особливе емоційне і пізнавальне враження справили на учасників зустрічі рідкісні документи, спогади, оригінальні фото.
У ході зустрічі пан Микола представив свій 23-томний видавничий проект «Запізніле вороття». У його основі – досі не друковані в Україні, заборонені свого часу радянським режимом, твори видатного діяча українського відродження Івана Огієнка (митрополита Іларіона). Книги виходять друком у двох видавничих серіях – „Рукописна спадщина” та „Зарубіжні першодруки”.
Презентація традиційно завершилася автографсесією, даруванням книг, неформальним спілкуванням.
Згідно із домовленістю директора інституту Івана Вєтрова з дослідником творчості Івана Огієнка Миколою Тимошиком, попереду студентів закладу чекає низка зустрічей з державотворчого тематикою Івана Огієнка.
Дирекція інституту висловлює щиру вдячність академіку Академії наук вищої школи України Миколі Тимошику за неймовірно цікаву пізнавальну зустріч та позитивні емоції!