Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

ПРО ПРАВА ДИТИНИ ГОВОРИЛИ У РІВНЕНСЬКОМУ ІНСТИТУТІ КУП НАН УКРАЇНИ ПІД ЧАС ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ ЗУСТРІЧІ З УЧНЯМИ СТАРШИХ КЛАСІВ ЛІЦЕЇВ МІСТА

12 Грудня, 2023

11 грудня 2023 року в Рівненському інституті права НАН України відбулась зустріч старшокласників рівненських ліцеїв № 8, 2, “Колегіум”, “Лідер” у рамках Всеукраїнського тижня права та Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”.

Директор інституту Іван Вєтров, відкриваючи зустріч, акцентував увагу на важливості прикладного характеру юридичної науки, адже вона покликана обслуговувати потреби громадського життя, і, зокрема, захищати права дитини, особливо у воєнний час. Тому на цю зустріч, яка має і профорієнтаційне зорієнтування, ми запросили з одного боку старшокласників, а з іншого боку представника науки Віктора Ткачука, кандидата юридичних наук, завідувача кафедри спеціальних юридичних дисциплін, очільницю обласної юстиції Оксану Сальчук та правозахисницю, соціальну юристку, сімейну радницю, голову громадської організації “Ангели життя” Ліану Диновську.

Оксана Сальчук розповіла учням про можливості захисту своїх прав та зауважила, що жодна дитина не може бути об’єктом незаконного посягання на її честь і гідність. Будь-яке насильство над дитиною захищає закон. Зокрема, у 2019 році вступили в силу норми закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу”, який визначає поняття булінгу. Жертвою булінгу може стати будь-хто, але найчастіше – учні, котрі відмінні від своїх ровесників: фізичними даними, успіхами в навчанні, матеріальними можливостями, навіть просто характером.

Громадська активістка Ліана Диновська розповіла про ситуацію з домашнім насиллям у нашому місті. Вона зазначила, що за статистикою Національної соціальної служби України від домашнього насилля страждають жінки, чоловіки і, що найголовніше, діти. Утім, жінок все ж таки більше – понад 80 % звернень. Тож куди звертатися, які необхідно вчиняти дії у таких випадках, розповіла правозахисниця, що має уже багаторічних досвід у місцевій організації “Ангели життя”. Впливові відомі рівнянки заснували організацію, аби допомагати постраждалим, що опинилися у складній ситуації (та перш за все – телефонувати у службу “102”).

Старша викладачка кафедри ЗТПГД Ганна Дикун, що також опікується дозвіллям студентів в інституті, закликала учнів не бути байдужими до фактів насилля та завжди діяти відповідно до представленого алгоритму дій захисту людини, що сьогодні ознайомилися.

Дирекція інституту щиро вдячна гостям зустрічі Оксані Сальчук та Ліані Диновській за цікаву і корисну інформацію та сподівається на подальшу плідну співпрацю в рамках підготовки майбутніх юристів.