ПРИСУТНІСТЬ СТУДЕНТІВ У СУДОВИХ ЗАСІДАННЯХ ЯК СПОСІБ УДОСКОНАЛЕННЯ ЇХ ЗНАНЬ

24 Грудня, 2023

19 грудня 2023 р. студенти Рівненського інституту КУП НАН України вкотре відвідали Рівненський апеляційний суд.

У день, коли своє професійне свято відзначають адвокати, прес секретар суду Олена КУЗМЕНКО розповіла здобувачам вищої освіти про місце адвокатури у здійсненні правосуддя, важливість цієї професії під час захисту прав та інтересів фізичних і юридичних осіб. Крім того, студенти ознайомилися з залами судових засідань, побували в приміщенні нарадчої кімнати.

Надалі здобувачі вищої освіти були присутніми під час розгляду кількох справ різних категорій: про позбавлення батьківських прав; повернення земельної ділянки та скасування рішення державного реєстратора; визнання недійсними правочинів, скасування державної реєстрації, поділ майна подружжя, визнання права власності. Увага студентів була зосереджена на спостереженні застосування норм Цивільного кодексу України, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та інших нормативних актів, практики Великої Палати Верховного суду, Конституційного суду України під час розгляду справ суддями цивільної палати Рівненського апеляційного суду. Студенти удосконалили знання таких понять та питань як: спільна сумісна власність подружжя; частка майна, що перебуває у спільній власності подружжя та її відчуження; недійсність правочину та її наслідки; спосіб захисту цивільних прав та інтересів і визначення критеріїв його ефективності; зловживання процесуальними правами.

Під час судових засідань студенти переконалися у важливості професії адвоката, необхідності ретельної підготовки до судового засідання. Здобувачі вищої освіти спостерігали за професійною майстерністю адвокатів Цуняка В.Й., Рищука В.В., Власик В.Я., Лавренчук Т.В., Хмарук Ю.М.

Адміністрація Рівненського інституту КУП НАН України висловлює подяку суддям  цивільної палати Рівненського апеляційного суду за сприяння в якісному оволодінні знань студентами, надану можливість спостерігати за застосуванням норм права на практиці під час проведення судових засідань та здійснення правосуддя.