ПРИСУТНІСТЬ У СУДОВИХ ЗАСІДАННЯХ – ПЕРЕВТІЛЕННЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ЗНАНЬ У ПРОФЕСІЙНИЙ ДОСВІД

8 Березня, 2024

05 березня 2024 р. студенти Рівненського інституту КУП НАН України вкотре відвідали Рівненський апеляційний суд та були присутніми під час розгляду кількох кримінальних справ, зокрема за обвинуваченням особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 389 КК України (ухилення засудженого від відбування покарання у виді громадських чи виправних робіт), розгляд яких спостерігали у попередніх засіданнях.

Особливий інтерес здобувачів вищої освіти викликав розгляд справи за апеляційною скаргою прокурора  на ухвалу Сарненського районного суду Рівненської області щодо особи, обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу). Студенти вперше були присутніми під час апеляційного оскарження ухвали суду, а не вироку; апеляційна скарга подана у провадженні, у якому укладена угода про визнання винуватості, невідповідність змісту якої нормам КПК України та КК України стала підставою для відмови у її затвердженні судом першої інстанції. Крім того, здобувачі вищої освіти стали очевидцями вкрай непоширеного випадку у кримінальному провадженні, коли правові позиції сторін обвинувачення та захисту є однаковими: у судовому засіданні захисник обвинуваченого підтримав апеляційну скаргу прокурора на ухвалу суду першої інстанції.

Після завершення відвідування Рівненського апеляційного суду здобувачі вищої освіти підвели підсумки. Дискусії велися навколо кваліфікації дій обвинувачених у справах, порядку кримінального провадження на підставі угоди про визнання винуватості. Студенти переконалися у необхідності обов’язкового виконання судових рішень.

Адміністрація Рівненського інституту КУП НАН України висловлює подяку суддям судової палати з розгляду кримінальних справ Рівненського апеляційного суду за сприяння у вдосконаленні здобувачами вищої освіти знань з освітніх компонентів «Кримінальне право», «Кримінальний процес».