Ректор КУП НАНУ взяв участь у ІХ міжнародній конференції «Європейський шлях Грузії – Євросоюз та його європейські сусіди»
На особисте запрошення Георгі Барамідзе, Віце-прем’єра Грузії – державного Міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, ректор КУП НАНУ, професор Юрій Бошицький взяв участь у роботі ІХ міжнародної конференції «Європейський шлях Грузії – Євросоюз та його європейські сусіди», яка відбулась 10 – 12 липня 2012 року у м. Батумі, Грузія. З вітальним словом до учасників конференції звернувся Віце-прем’єр Грузії – державний Міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Георгі Барамідзе, зазначивши важливість успіху Грузії на шляху євроінтеграції для демократичних перетворень у Східній Європі в цілому. А єврокомісар з питань розширення та політики європейського сусідства Штефан Фюле зауважив, що ЄС надасть Грузії вже у поточному році 22 мільйона євро як технічну допомогу для прискорення інтеграційних процесів. Адже, як заявив Президент Грузії Міхаел Саакашвілі, вже восени 2013 року Грузія має отримати заявку на членство в ЄС. Доповідачами пленарного засідання були також Прем’єр-міністр Республіки Молдова Владімір Філат та президент Європейської народної партії, екс-Прем’єр-міністр Королівства Бельгія Уілфред Мартенс.
Ректор КУП НАНУ професор Юрій Бошицький брав участь у дискусіях, пов’язаних з інтернаціоналізацією науки та освіти, інтеграцією вищих навчальних закладів та національних систем вищої освіти у загальноєвропейський освітній простір. Крім того, ректор КУП НАНУ мав честь спілкуватись з Віце-прем’єр-міністром Грузії – державним Міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Георгі Барамідзе, спікером парламенту Грузії Давідом Бакгарадзе, Головою Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борисом Тарасюком та іншими видатними представниками національної і зарубіжної політичної, владної, ділової еліти. Конференція була присвячена перспективам процесу євроінтеграції держав Східноєвропейського регіону – сусідів ЄС. Захід проходив у форматі пленарного засідання та роботи 2-х секцій, на яких розглядались питання проведення демократичних реформ, верховенства права, виклики світової безпеки, можливості економічної інтеграції ЄС та полегшення особистих людських контактів як каталізатору євроінтеграції.
У роботі конференції брали участь високі посадові особи Грузії, Вірменії, Болгарії, Молдови, Польші, України, Франції, Швеції, інших держав-членів ЄС та його сусідів, представники керівних структур ЄС, відомих міжнародних організацій, дипломатичних, ділових, наукових та освітніх кіл. Так, спікер парламенту Грузії Давід Бакгарадзе зауважив, що представницький рівень конференції є значно вищим аніж попередніх конференцій. А сама конференція отримала широкий резонанс на міжнародній арені.
Матеріал підготувала
завідувач відділу міжнародних зв’язків та грантів
Єдгарова І.В.