«Революція гідності: ідеали демократії та європейського майбутнього України» – тематичний захід до Дня Гідності та Свободи у бібліотеці РІ КУП НАНУ
Відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» та розпорядження Кабінету міністрів України від 23 серпня 2017 року № 574-р. 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи.
Сьогодні, у восьму річницю початку доленосних для України подій, ми знову згадуємо, як у ті похмурі осінні дні відчули себе єдиним народом, незалежно від мови, якою розмовляли, чи релігії, яку сповідували. Українці позбулися кайданів байдужості і весь світ упевнився в тому, що в центрі Європи живе народ, який має честь і гідність, має мужність і силу захищати демократичні цінності, права і свободи людини, національні інтереси держави та її європейського вибору.
Аби вшанувати подвиг протестувальників та вклонитися пам’яті загиблим на Майдані у бібліотеці Рівненського інституту Київського університету права НАН України зібралися співробітники інституту для перегляду одного із документальних фільмів про події 2013-2014 року «Острів небайдужих». Основа проекту – це унікальні спогади очевидців, які розказують власні історії тих бурхливих часів у Києві, а також інтерв’ю з журналістами, котрі виконували свій професійний обов’язок серед пострілів і вибухів шумових гранат. Ідея та сценарій проекту «Острів небайдужих» належать керівнику відділу спецпроектів Інесі Соболєвій, а також шеф-редактору програми «Ранок у Великому Місті» Костянтину Ігнатчуку.
Перед початком перегляду до присутніх звернувся директор інституту Володимир Леонович Якимчук, зазначаючи, що високі поняття «гідність», «свобода», «незалежність», «патріотизм», «мужність», «героїзм» за останні роки стали особливо близькі кожній людині, яка вважає себе справжнім громадянином. Водночас, необхідно усвідомлювати , що зараз Україні потрібні далеко не гучні слова, а відповідальні вчинки та реальний захист її існування в якості суверенної держави. Директор вказав на значний внесок студентства в цьому та і, загалом, в кожному політичному процесі нашої країни.
Колектив РІ КУП НАНУ в приміщенні студентської каплички ім. Петра Могили вшанував хвилиною мовчання пам’ять і подвиг українців, які ціною власного здоров’я та життя продемонстрували прагнення жити у вільній, демократичній державі.
Ті буремні дні назавжди змінили обличчя країни, змінили всіх нас, підтвердивши ще раз гідність та волелюбність українського народу, його прагнення до свободи і справедливості. Ми не маємо права зрадити справі, за яку віддала життя Небесна сотня, за яку загинули і продовжують щоденно гинути кращі сини нашої Батьківщини на її східному рубежі.