Рівненський інститут КУП НАНУ відвідав Надзвичайний і Повноважний посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень

13 Лютого, 2017

Поважний гість прибув на особисте запрошення ректора  Київського університету права професора Юрія Ладиславовича Бошицького. На честь його візиту у холі інституту відбулося  відкриття фотовиставки, «Угорщина очима українських журналістів», що  засвідчила глибоку спорідненість культурного світу двох європейських народів, їх прагнення до єдності. Знаменно, що пан Посол подарував інституту «Кобзар» Тараса Шевченка у перекладі угорською мовою, а також збірник творів угорського письменника Шандора Петефі – у перекладі українською. Відповідно  директор РІ КУП НАНУ Володимир Леонович Якимчук вручив поважному гостю картину з бурштину «Ворота міста».

Після відкриття фотовиставки пан посол зустрівся з колективом інституту. «Угорщина – одна з тих країн, яка постійно наголошує на необхідності спрощення візового режиму з Україною. Ми щоденно докладаємо зусиль у цьому напрямку. Угорщина прагне відкрити більше пунктів пропуску на кордоні з Україною, з’єднати інфраструктури двох країн, наприклад, дороги.

Звичайно, для цього в Україні має бути мир, адже дуже важко розвивати економіку в країні, де йде війна. Для нас найважливіше, щоб в Україні були мир та стабільність. Лише в цьому випадку ми можемо розвивати нормальні двосторонні відносини»,- заявив Ерно Кешкень. Пан посол розповів про можливі умови співпраці у сфері освіти. Цього року уряд Угорщини виділив для українських студентів 150 стипендій, претендувати на які можуть і студенти РІ КУП НАНУ.

Ерно Кешкень відповів на численні запитання присутніх, які стосувалися в основному бажання та можливостей ближче познайомитися з культурою Угорщини.

Прес-центр РІ КУП НАНУ