Студентка РІ КУП НАНУ Софія Юрків взяла участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції, яка відбулася в м. Кошіце (Словаччина)

24 Листопада, 2014

Тема конференції «Інноваційний інформаційний простір в освітній і науковій діяльності: проблеми становлення, особливості організації, ефективність та перспективи розвитку» засвідчила актуальність проблеми інформатизації освіти, що  являє собою процес впорядкування сукупності взаємопов’язаних організаційно-правових, соціально-економічних, навчально-методичних, науково-технічних, виробничих та управлінських заходів, спрямованих на задоволення освітніх інформаційних, обчислювальних і телекомунікаційних потреб учасників функціонування навчально-виховної системи. Важливість заявленої тематики ствердив факт поважного представництва організаційний комітет конференції, до якого увійшли  Dr.h.c. Ing. Гайді Шварцова, PhD – директор і засновник Центрально-Європейського університету, Абдалаш Мкадес M.A. – проректор з міжнародних зв’язків Центрально-Європейського університету; Doc. h.c. prof. Ing. Тетяна Вархолова, CSc. – директор Кошицького відділення Центрально- Європейського університету; Dr. Лорензіна Замперді – ректор Міжнародного університету Св. Іоанна (м. Турин, Італія); Dr. Гайрані Могхаддам, BA, MA, DPhil – ректор Оксфордської академії з питань освіти та розвитку (Великобританія); Кузьміна Ніна Миколаївна – ректор Академії праці та соціальних відносин, кандидат економічних наук (м. Москва, Росія); Устич Сергій Іванович – директор Інституту транскордонного співробітництва, кандидат філософських наук, доцент (м. Ужгород, Україна).
     На конференції наскрізною стала думка про те, що наука і освіта – це фундамент розбудови інформаційного суспільства і що формування творчої, духовно багатої особистості нерозривно пов’язане з розвитком і впровадженням в освітню практику сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Зокрема, було проаналізовано формування спільного інформаційного ресурсу транскордонного співробітництва (С.І. Устич), особливості вивчення транскордонних процесів в соціології  (Н.Й. Черниш), розвиток інноваційного інформаційного простору в системі післядипломної педагогічної освіти (М.Х. Корецький),  доведено потребу оптимізації форм наукових досліджень в глобалізованій, ринково спрямованій економіці (Й. Оленські) та ін.
     Особливу увагу привернула доповідь ректора Київського університету  права НАН України, професора Ю. Л. Бошицького «Інноваційні технології як ефективний засіб організації навчального процесу у виші», котрий підкреслив, що  однією з найсуттєвіших складових інформатизації ВНЗ є створення, впровадження та розвиток комп’ютерно орієнтованого освітнього середовища на основі інформаційних систем, мереж, ресурсів та технологій, побудованих на базі застосування сучасної обчислювальної і телекомунікаційної техніки, а головною метою є підготовка студентів до повноцінної плідної життєдіяльності в інформаційному суспільстві, підвищення якості, доступності та ефективності вищої освіти.

Належить підкреслити, що саме за підтримки ректора Ю.Л. Бошицького змогла реалізувати свій науковий проект Софія Юрків, яка виступила з доповіддю «Захист авторських прав на комп’ютерні програми», причому виступ було оголошено англійською мовою.
     Конференція відбулася на базі відділення Центрально-Європейського університету і була присвяченій його 10-річчю.