Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Студентки та викладачки Рівненського інституту КУП НАН України долучились до Всеукраїнського дня української хустки.

7 Грудня, 2021

   07 грудня вже традиційно відзначається як Всесвітній день української хустки. Вперше його провели у 2019 році. У цей день ініціативна група з депутаток, громадських діячок, акторок театру та кіно, викладачок та інших жінок вирішили започаткувати Всеукраїнський день української хустки, запрошуючи долучитись до ініціативи популяризації у соціальних мережах невід’ємного елементу традиційного українського жіночого одягу – хустки.

 dsc_1759.jpg
 dsc_1766.jpg
 dsc_1765.jpg

   Головною метою даного проєкту є демонстрування зв’язку поколінь українських жінок. Ця подія покликана об’єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції.
   Студентки та викладачки Рівненського інституту КУП НАН України також долучились до Всеукраїнського дня української хустки.
Флешмоб має назву: “Зроби фото з хусткою”, під час якого кожна жінка прикрашає себе автентичним аксесуаром та продемонструє багатовікову красу української жінки.
   З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.
   Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.
   Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.