Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Студенти І курсу Рівненського інституту КУП НАН України прослухали тематичну лекцію «Толерантність врятує світ»

16 Листопада, 2021

   Ухвалення 16 листопада 1995 року Декларації принципів терпимості, поклало початок відзначенню у всьому світі Міжнародного дня толерантності.
  Свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду. У листопаді 2015 року Верховна Рада України прийняла «антидискримінаційну» поправку до Трудового кодексу, чим додатково законодавчо закріпила недопущення дискримінації людей на робочому місці за всіма із цих ознак, вкотре підтвердивши демократичність та толерантність українського суспільства.

 dsc_1342.jpg
dsc_1338.jpg

dsc_1348.jpg


   Варто пам’ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв.
   Ст. викладач кафедри гуманітарних дисциплін інституту Ганна Дикун зазначила, що здатність терпимо і з розумінням ставитись до оточуючих, це невід’ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний.

   Сьогодні правилом дня в Рівненському інституті КУП НАНУ було мати в одязі обов’язково зелений колір для всіх працівників, адже зелений колір символізує спокій, мир, порятунок, любов, гармонію.
   Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.
   Забезпечення принципу рівності під час реалізації прав і свобод людини та громадянина є головним завданням у діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
   У цей день як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже  стало символом толерантності та шанування різноманіття. Проведений  захід дав можливість студентам ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ.