Студенти ІІІ курсу відділення міжнародного права провели колоквіум, присвячений Дню ООН
24 жовтня міжнародна спільнота відзначатиме День ООН. Саме цій даті було присвячено колоквіум на знання Статуту та Структури органів ООН.
Відділення міжнародного права на чолі з к.ю.н., професором Моцко А.С. постійно дбають про інноваційні форми та методи навчального процесу. Оскільки колоквіум передбачає бесіду викладача зі студентами з метою з’ясування і підвищення рівня їхніх знань, то даний захід було сформовано відповідно до цієї вимоги. У роботі колоквіуму взяли участь студенти третього курсу відділення міжнародного права, завідувач відділення, куратор ІІІ курсу Прокопчук Ю.М., проректор з навчальної роботи, професор Бобровник С.В., проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи Левківська Г.П.
Студенти у своїх виступах зазначили, що вплив Організації Об’єднаних Націй на сучасні міжнародні відносини досить вагомий. ООН наділена виключно важливою компетенцією вирішувати питання війни і миру, у тому числі й шляхом застосування військової сили. Універсальне членство у ООН робить цю Організацію найбільш представницьким форумом для обговорення і ухвалення рішень з актуальних проблем міжнародних відносин. Членство ООН налічує 192 держави світу. Прийом нових членів, а також припинення прав і привілеїв та виключення з Організації регламентується (розділом ІІ ст.3-6 )Статуту ООН.
Досвід роботи з представництвом ООН в Україні студенти міжнародного відділення мають. Протягом ІІ семестру 2008 року у рамках проекту для студентів міжнародного відділення «Майстер-клас», започаткованого ректором, Заслуженим юристом України, професором Бошицьким Ю.Л., відбувалися заняття з проблематики ООН. Ці заняття проводив почесний професор КУП НАН України Алан Скурбати – представник ООН в Україні на той час.
Левківська Г.П. зазначила: «Почесним для КУП НАН України, є те, що прапор ООН, який привітно вітає нас щодня поряд з прапором України, нашого університету, столиці України та почесних гостей із інших держав є результатом підписання Меморандуму (дипломатичного документу, у якому викладаються яка-небудь позиція)» між КУП НАН України та представництвом ООН в Україні.
Бобровник С.В. відмітила, що Корецький В.М. у складі делегації СРСР брав участь у підготовчих сесіях заступників міністрів закордонних справ до Паризької мирної конференції і у самій конференції, скликаній для укладення мирних договорів держав антигітлерівської коаліції з колишніми союзниками фашистської Німеччини в Європі (1946). Був членом делегації УРСР на 1, 2 і 4-й сесіях Генеральної асамблеї ООН (1946, 1947, 1949), радником представника СРСР в Раді Безпеки ООН (1946). В.М. Корецький – перший вітчизняний учений, який увійшов до складу Комітету ООН з прогресивного розвитку міжнародного права та його кодифікації (Н.-Й., 1947), а згодом став членом Комісії міжнародного права ООН (Н.-Й., 1949–1951).
Галина Левківська
Фото Михайла Терещенка