СТУДЕНТИ НАБУВАЮТЬ ПРАКТИЧНИХ ЗНАНЬ НА МАЙСТЕР-КЛАСІ У РІВНЕНСЬКОМУ НДЕКЦ МВС УКРАЇНИ

17 Травня, 2023

15 травня 2023 р. студенти 1 і 2 курсу Рівненського інституту Київського університету права НАН України разом із завідувачем кафедри спеціальних юридичних дисциплін Оксаною Якимчук та старшим викладачем кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Ганною Дикун  відвідали Рівненський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.

001.jpg

002.jpg

003.jpg

Заступник директора НДЕКЦ Зоя Стецюкевич розповіла про напрями експертних досліджень та продемонструвала короткометражні фільми, в яких висвітлено діяльність судових експертів. Студенти ознайомилися з роботою та об’єктами досліджень різних структурних підрозділів центру.
Головний судовий експерт сектору дактилоскопічних досліджень Сергій Товстюк розповів студентам про фізичні та хімічні методи виявлення невидимих і маловидимих слідів, види реагентів, які при цьому застосовуються, правила упаковки об’єктів дослідження, їх опечатування. Присутні також ознайомилися з роботою автоматизованої дактилоскопічної ідентифікаційної системи (АДІС), базою дактилоскопічного обліку.

004.jpg
005.jpg

008.jpg

Старший судовий експерт групи трасологічного обліку Андрій Білецький зосередив увагу відвідувачів на видах об’єктів трасологічних досліджень, особливостях фіксації слідів та виготовлення їх зліпків (копій) з врахуванням різних типів поверхонь (нерівних, з вигинами чи вгинами, зім’ятостями; твердих чи гнучких тощо).

009.jpg

Судовий експерт сектору дослідження зброї Володимир Коморанець продемонстрував присутнім зразки зброї та розповів про особливості їх застосування. Кожному з присутніх була надана можливість власноруч оглянути зразки вогнепальної та холодної зброї.
Студенти отримали не лише теоретичні знання, але і набули практичних навичок під час майстер-класу з дактилоскопії, який провів Сергій Миколайович. Головний судовий експерт продемонстрував присутнім за допомогою студенток Аліни Галузи та Маргарити Радовенчик порядок відібрання зразків пальців рук і долонь на дактилоскопічну картку та внесення записів до неї; процес виявлення слідів пальців рук за допомогою застосування спеціальних хімічних речовин, що вступають в реакцію з потожировою речовиною людини, та їх вилучення на плівку. Надалі під час майстер-класу студенти самостійно проводили огляд предметів (пляшок, баночок), навчалися виявляти на них сліди пальців рук, проводити їх фіксацію та вилучення.
 Відтак, кожен з учасників екскурсії та майстер-класу отримав нові теоретичні знання та практичні навики з криміналістичних досліджень, приємні враження і захоплення відповідальною та цікавою професією судового експерта.
Адміністрація Рівненського інституту КУП НАН України щиро вдячна працівникам Рівненського НДЕКЦ МВС України за проведені екскурсію і майстер-клас та долучення до освітнього процесу і поглиблення знань здобувачів вищої освіти.