Студенти РІ КУП долучилися до всесвітнього святкування Black History Month.

15 Лютого, 2018

На запрошення завідувача відділу обслуговування документами іноземними мовами РДОБ, директора Інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлани Волкової студенти Рівненського інституту Київського університету права відвідали один із циклу заходів, присвячених Місяцю афро – американської історії, або  Місяцю чорної історії (англ. Black History Month), який відзначається щорічно в лютому в США і Канаді.
        В невимушеній та майже домашній обстановці присутні вели мову про боротьбу суспільства з рабством, расизмом, забобонами і бідністю, відзначали внесок афроамериканців в культурне і політичне життя світу.
        Студенти дізнались, що 1926 року чорношкірий історик і журналіст Картер Вудсон заснував Тиждень негритянської історії, вибравши другий тиждень лютого, оскільки на неї припадали дні народження президента США Авраама Лінкольна і відомого аболіціоніста Фредеріка Дугласа – обидві дати з кінця XIX століття відзначалися чорношкірим населенням США як пов’язані зі скасуванням рабства.

negr2.jpg
negr1.jpeg

Цікавим є той факт, що з самого початку основний акцент тижня робився на викладанні історії чорношкірого населення США в школах, поширення історичної літератури і підвищенню інтересу вчителів до цієї галузі історії Сполучених штатів. В кінці 1960-х зусиллями студентів університету Кент Стейт (Огайо) тиждень перетворився на місяць, а в 1976 році, коли відзначалося двохсотріччя створення США, тиждень був вже офіційно розширений до місяця. З 1987 року Місяць негритянської історії проводиться і в Великобританії, а з 1995 року – в Канаді.
        Під час зустрічі зосереджувалась увага на необхідності розвитку культури толерантності, тобто взаємної поваги, терпимості до етнічних, релігійних відмінностей, плюралізму політичних і культурних уподобань. Безумовно, подібні заходи є частиною цілісного педагогічного процесу, спрямованого на формування  духовності, моральності, світоглядної культури студентської молоді.