Студенти РІ КУП НАН України організувала екскурсійно-пізнавальну поїздку до Державного історико-культурного заповідника м. Дубно

6 Березня, 2012

З метою патріотичного виховання та формування національної свідомості, культивування духовності в студентському середовищі 01 березня 2012 року куратор групи П-31, старший викладач кафедри спеціальних юридичних дисциплін Повзун С.Л. організувала екскурсійно-пізнавальну поїздку до Державного історико-культурного заповідника м. Дубно.     Студенти III курсу Рівненського інституту КУП НАНУ ознайомились з історією замку князів Острозьких (ст.ХV), відвідали Палац князів Любомирських ( ХVIIIcт. ). Особливе зацікавлення у відвідувачів викликала історія Дубенського форту  (ХIХ ст.) та експозиція краєзнавчого музею. Стіни замку пам’ятають багато імен: князів Острозьких, Северина Наливайка, Герасима і Мелетія Смотрицького, Івана Федорова, Оноре де Бальзака, Михайла Кутузова, Тараса Шевченка, Уласа Самчука. У місті Дубно відбувалися події повісті М.В.Гоголя «Тарас Бульба», за мотивами якої створили опери Микола Лисенко і Петро Сокальський, кіносценарій – Олександр Довженко, балет – Соловйов-Сєдой. Під час екскурсії студенти почерпнули багато цікавої і маловідомої інформації.

В результаті поїздки музей-світлиця інституту поповнився новим експонатом – копією однієї з веж Дубенського замку, виготовленої місцевими майстрами.