Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Студенти РІ КУП НАН України взяли участь у Західноукраїнському молодіжному форумі «Молодь проти корупції»

2 Грудня, 2011

     1 грудня у м. Львів на базі Львівського державного університету ім. І.Франка відбувся третій регіональний молодіжний форум «Молодь проти корупції», в якому активну участь взяли студенти ІІ і ІІІ курсів Рівненського інституту Київського університету прав НАН України. Аналогічні форуми раніше були проведені у східному і південному регіонах України.
   Серед учасників були присутні представники різноманітних правничих вузів Західної України, а також активісти Всеукраїнської молодіжної організації «Молодь проти корупції».
    Перший етап форуму розпочався зі вступного слова президента цієї організації Олександра Горгана (у минулому – практикуючого адвоката). Захід відбувався у формі дискусії, в ході якої ми визначили що таке корупція, форми її основних проявів, особливості її виникнення і поширення.
    Корупція – це соціальне явище, що зумовлене порушенням встановлених у суспільстві правил. Щоб визначити корупційність діяння необхідно відповісти на 4 запитання: 1) де відбувається діяння? (корупція притаманна лише органам державної влади); 2) хто є суб’єктами таких дій? (обов’язковою є участь посадових осіб); 3) як здійснюється? (діяння повинно перевищувати повноваження посадової особи, наявне зловживання владою); 4) навіщо? (повинен бути присутній інтерес – матеріальний чи особистісний -у суб’єктів – корупціонерів). Тому корупцію називають «торгівлею державною владою».
     Основними її проявами є хабарництво, здирництво, а також такий вид, який образно називають «діжка зі свининою» (тобто принесення подарунків у вигляді продуктів, напоїв тощо).
     Небезпечність цього явища полягає у тому, що корупція поширена серед усіх без винятку верст населення і спостерігається постійний її ріст. Корупція на даний час є сильнішою від норм законодавства, що може спричинити збільшення її до критичного рівня і в подальшому – соціальний вибух як прояв всенародного незадоволення подібною ситуацією.
     Наступною частиною нашого зібрання було визначення основних факторів, що впливають на виникнення і розвиток корупції. Серед них ми виділили: політичні, економічні, правові, організаційно-управлінські, морально-психологічні фактори, а також відсутність контролю влади громадськістю. Відповідно усіх присутніх розбили на 6 груп і поставили завдання: обґрунтувати чому цей фактор пливає на корупцію, чим він викликаний і що необхідно зробити, щоб ліквідувати його. Після обговорення поставлених проблем кожна група обирала доповідача, який розкривав тему. Зокрема, студентка ІІІ курсу РІ КУП НАН України Марія Левчук представляла групу №5.


   Загалом учасники форуму були дуже задоволені форумом, про що свідчать наступні слова:
Марина Басовець:
«Конференція у м. Львів справила на мене приємне враження, перш за все високим рівнем організації, створенням комфорту упродовж усього дня проведення заходу. Варто сказати і про саму тематику форуму, яка безперечно зацікавила всіх учасників. Подана на форумі інформація допоможе студентам у подальшому житті більш точніше розуміти явище корупції та оцінювати злочини цієї сфери».
Ангеліна Куцоконь:
«Хороший форум. «Молодь проти корупції»: безліч нових корисних даних, цікавих, комунікабельних, розумних, красивих людей; це маленька спроба досягнення важливої мети».

Марія Левчук, ІІІ курс