Студенти РІ КУП НАН України взяли участь в презентації матеріалів «Шевченко і Рівненщина» з фондів Літературного музею Уласа Самчука у Рівному

7 Березня, 2014

Студенти Рівненського інституту Київського університету права НАН України 6 березня 2014 року у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці взяли участь в презентації матеріалів «Шевченко і Рівненщина» з фондів Літературного музею Уласа Самчука у Рівному. Зокрема, серед експонатів – фотографії найвідомішого твору українського скульптора Івана Кавалерідзе «Проект пам’ятника Т. Г. Шевченку для Дубна» (1942-1943 рр.).

Іван Кавалерідзе — український скульптор, кінорежисер, драматург. У творчому доробку — пам’ятники княгині Ользі в Києві, Тарасу Шевченкові — в Ромнах, Полтаві, Сумах, Григорієві Сковороді в Лохвиці та Києві, Ярославу Мудрому. З містом Дубно Івана Кавалерідзе доля звела у перший рік війни, під час зйомок картини «Пісня про Довбуша», ось як про це згадує Улас Самчук: «Частина фільмової групи Кавалерідзе, яка в Карпатах робила фільм «Пісня про Довбуша», тікала від війни до Києва, під Дубном біля села Птичого була перейнята німцями, зазнала багато пригод». Тут йому у голову прийшла ідея вшанувати Дубно — місто, яке відвідав Кобзар його пам’ятником, встановивши монумент на березі Ікви. Про створення пам’ятника Кобзаря у Дубні турбувався відомий рівнянин Авенір Коломиєць, він навіть приїздив до Кавалерідзе у Київ, щоб пожвавити цей процес. Зрештою, проект пам’ятника Т. Шевченкові для Дубна був готовий на кінець 1942-го — на початку 1943 року, але побудувати його ні в Дубно, ні в будь-якому іншому місті світу не вдалося до сьогодні. Спочатку через війну, потім через позицію офіційної влади. Студентам було цікаво почути розповіді, спогади Євге́на  Іва́новича Шморгу́на  видатного краянина – письменника, видавця, краєзнавця, громадського діяча.

Інспектор з виховної
 та методичної роботи