Студенти РІ КУП НАНУ взяли участь у ІІІ Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Людина у світі духовної культури»
Проведення цього престижного наукового форуму було ініційовано кафедрою філософії НУВГП спільно з кафедрою гуманітарних дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України. Тривала співпраця з кафедрою філософії Національного університету водного господарства та природокористування є досить плідною і дозволяє спільними зусиллями реалізовувати безліч наукових проектів, які знаходять значну підтримку ректора КУП НАНУ Юрія Бошицького.
У конференції взяли участь близько ста представників студентської молоді, аспірантів, магістрів 12 закладів вищої освіти з Острога, Києва, Житомира, Маріуполя, Сум, Тернополя, Херсона тощо. Важливість проведення таких заходів для формування сучасного комунікативно-дискурсивного освітнього простору та розвитку комунікаційного досвіду учасників через залучення до діалогу різних традицій, підходів та представників вишів з різних куточків України важко переоцінити, адже культура в контексті інноваційної активності молоді постає гуманізуючим чинником єдності та взаєморозуміння.
Рівненський інститут Київського університету права НАН України на пленарному засіданні представили другокурсники Артур Моісеєнко («Ковзкий імідж як спосіб адаптації у соціальному середовищі») та Валентина Онищук («Антропоцентричні колізії Ренесансу: проблема статусу людини»), доповіді яких викликали велике зацікавлення студентської аудиторії.
Прикметно, що уперше за сприяння декана юридичного факультету Тетяни Тарасевич учасниками конференції стали студенти третього курсу факультету міжнародного права КУП НАНУ Олексій Воєводін, Владислав Івонін, Вікторія Кравчук, Анна Мірошкіна, Микита Москвітін, Дар’я Третьякова, Дауд Муссауі, Вікторія Полторацька, Євгеній Семенюк та Віолетта Шестопалова. Вони взяли участь у роботі секцій, де було розглянуто широкий спектр питань, пов’язаних з актуальними проблемами духовних пошуків сучасної людини в контексті науково-технологічних та глобалізаційних викликів.
Різні аспекти буття людини у світі духовної культури розглядалися крізь призму таких проблем:
– філософська рефлексія виявів проблемного характеру людського буття у світі;
– формування засад «нового гуманізму» в сучасній культурі в контексті духовної самореалізації особистості;
– морально-естетичне формування особистості в контексті сучасних педагогічних практик;
– сутність комунікації та комунікативні практики;
– корпоративна культура та імідж ділової людини;
– інтернет-комунікація, кіберкультура, віртуальна реальність;
– проблеми та перспективи розвитку сучасної філософії, культурології та релігієзнавства.
Напрацювання в процесі роботи конференції пов’язані з актуалізацією досвіду культурного буття людини як способу подолання кризових ситуацій, де філософія як справжня душа культури, спрямована на підтримку і посилення духовних ресурсів особистості, особливо в часи викликів та небезпек інформаційного суспільства.
Під час «кави-брейк» студенти продовжили неформальне знайомство та поділилися своїми враженнями.
Після завершення конференції учасники конференції відвідали Рівненський драмтеатр, переглянувши виставу «Маруся Чурай».
Результати роботи конференції будуть представлені в електронному збірнику тез.