Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Студенти РІ КУП НАНУ взяли участь у ІV Всеукраїнській студентській науково-практичній онлайн-конференції «Людина у світі духовної культури: філософські, культурологічні, морально-естетичні та релігійні виміри буття людини у світі»

22 Листопада, 2021

   У конференції взяли участь близько ста представників студентської молоді, аспірантів, магістрів багатьох закладів вищої освіти з Острога, Києва, Житомира, Маріуполя, Сум, Тернополя, Херсона тощо.  Важливість проведення таких заходів для формування сучасного комунікативно-дискурсивного освітнього простору та розвитку комунікаційного досвіду учасників через залучення до діалогу різних традицій, підходів та представників вишів з різних куточків України важко переоцінити, адже культура в контексті інноваційної активності молоді постає гуманізуючим чинником єдності та взаєморозуміння.

 1q.jpg
11q.jpg

 26.jpg

 27.jpg
 32.jpg
 47.jpg


   Рівненський інститут Київського університету права НАН України на пленарному засіданні  гідно представили Богдан Длогуш («Рекламна комунікація: ілюзія та реальність»), Катя Степанець («Інформатизація та діджиталізація як основа радикальних трансформацій сучасного світу»), Олександра Миколів («Віртуалізація мікрокосму підлітка: ігрові маніпуляції»). Їхні виступи стали справжнім відкриттям конференції, про що свідчили численні запитання студентської онлайн-аудиторії.
Секційні засідання відбувалися за наступними напрямами:
 – проблемність людського буття: онтологічний, аксіологічний, антропологічний
   та гносеологічний аспекти;
 – нові горизонти моральнісно-смислової орієнтації буття людини в світі;
 – проблеми виховання та морального, правового, естетичного формування
    особистості;
 – цифрова культура та віртуальна реальність;
 – івенткультура та сучасні комунікаційні технології;
 – актуальні питання української культури та журналістики;
 – проблеми та перспективи розвитку сучасної філософії, культурології та
    релігієзнавства:
‒ філософська рефлексія виявів проблемного характеру людського буття у світі;
‒ формування засад «нового гуманізму» в сучасній культурі в контексті духовної самореалізації особистості;
‒ морально-естетичне формування особистості в контексті сучасних педагогічних практик;
‒ сутність комунікації та комунікативні практики;
‒ корпоративна культура та імідж ділової людини;
 – інтернет-комунікація, кіберкультура, віртуальна реальність;
 – проблеми та перспективи розвитку сучасної філософії, культурології та релігієзнавства.
   На секційних заняттях успішно виступили Анастасія Пономаренко («Комунікативні процеси в умовах формування нових цивілізаційних орієнтирів»), Іванна Нікіфорук («Ігровий універсум постсучасної епохи: містифікації та симуляції»), Кароліна Ковалик («Імідж як форма соціологізації поведінки людини»), Дарія Купчинська («Внутрішня людина Августина Блаженного»).
    На думку президента студентського парламенту другокурсниці Каті Степанець, «конференція, що проводилася у всеукраїнському форматі, дала змогу показати себе, реалізувати потребу бути почутим. А тому кожен студент повинен не минати такої прекрасної нагоди ‒ постати перед високоінтелектуальною публікою, яку складають в основному ровесники, і захистити власну позицію, власні переконання, бо це неоціненний досвід». Конференція сприяла  актуалізації досвіду культурного буття людини як способу подолання кризових ситуацій, де філософія як справжня душа культури, спрямована на підтримку і посилення духовних ресурсів особистості, особливо в часи викликів та небезпек інформаційного суспільства.
    Результати роботи конференції будуть представлені в електронному збірнику тез.