Студенти Рівненського інституту КУП НАН України прослухали лекцію на тему: «Сім’я – найвища людська цінність»

19 Травня, 2021
   15 травня відзначається Міжнародний день сім’ї. Ідея запровадження даного свята виникла ще в 1989 році, коли бажаючи звернути увагу громадськості різних країн на проблеми сім’ї, Генасамблея ООН проголосила 1994 Міжнародним роком сім’ї, а в 1993 році прийняла резолюцію про заснування свята.

Директор Рівненського інституту КУП НАН України Володимир Якимчук зазначив, що відзначення цього дня ставить за мету звернути увагу громадськості країн на численні проблеми сім’ї. А його проведення надає можливість підвищити рівень інформованості в питаннях, що стосуються сімей, і поглибити знання соціально-економічних і демографічних процесів, що впливають на стан сімей. А також представив студентам кандидата богословських наук кафедри богослів’я Рівненської духовної семінарії ПЦУ отця Сергія Лучаніна, який і прочитав дану лекцію.

dsc_0185.jpg

dsc_0190.jpg
dsc_0193.jpg

Розпочавши свою лекцію Сергій Лучанін зауважив, що найдорожче, що є в житті – це сім’я! Спочатку та, в якій народжуєшся, а потім, яку створюєш. Сім’я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Ці високі якості закладаються саме в сім’ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У родині вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж усього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги.
   Родина та сімейні стосунки – одні із  найважливіших речей у нашому житті. Сім’я, родина, рід… До цих головних надбань людського суспільства ми, українці, завжди ставилися й ставимося з особливою святістю та повагою. Хто ще може підтримати, втішити, допомогти, вислухати та дати слушну пораду у важких життєвих ситуаціях, як не найрідніші люди. Хто щиро розділить радість у моменти щастя, як не близькі та кохані. Тож не дивно, що прийнято відзначати таке чудове свято!
   Бережіть сімейний вогник, свої рідних! Нехай у кожній сім’ї буде  непохитна твердість родинних стосунків, мир та злагода, а це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім’ї.