Студенти Рівненського інституту КУП НАН України відвідали презентацію книги “Трансформація української національної ідеї”

24 Вересня, 2019

У Рівненському державному гуманітарному університеті громадські діячі Олександр Доній, Павло Гай-Нижник та Тарас Стецьків презентували книгу «Трансформація української національної ідеї». Співорганізатором даної події була заступник директора з навчально-виховної роботи Рівненського інституту КУП НАН України  Марія Боровець.   До збірки увійшли роботи 30 українських істориків, політологів та філософів.

img-0853.jpg

img-0845.jpg
img-0849.jpg

Студенти вишу долучилися до обговорення «української ідеї» та жвавої дискусії стосовно даної проблеми.  Зокрема, студент ІІ курсу Віталій Вознюк висловив думку про те, що Україна – це «нація воїнів», яка завжди виборювала свою незалежність, тому нині проблема національної ідеї є українською мрією.
      «На якомусь етапі я зрозумів, що Україна і далі падатиме в прірву, поки вона не змінить ціннісний ряд. Ми відстали від решти країн світу в ідеєтворенні. В цій збірці статей думки дуже часто суперечать одна одній, бо голос одинака може бути непочутий. Для того щоб спровокувати дискусію потрібно розширити коло дискутантів, щоб усі разом могли краще та якісніше розробити ідею, яка буде працювати на благо усьому народові», – розповідає автор та упорядник книги Олександр Доній.
        Окрім цієї збірки, очікується серія книжок, у написанні яких братимуть участь і закордонні автори, зокрема,  поляки та американці.