Студенти Рівненського інституту КУП НАН України відвідали виставку «Випромінювання» відомого українського митця Стаса Жалобнюка
Вона експонується у Рівненському обласному краєзнавчому музеї і являє собою спільний з Одеським національним художнім музеєм масштабний всеукраїнський проєкт, який мандрує містами України: Одеса, Хмельницький, Вінниця, Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ, Рівне. Він став логічним продовженням попередніх проєктів митця, які визріли під час повномасштабного вторгнення росіян і спрямований на фіксацію тих подій, які зараз відбуваються в Україні й з українцями.
У серії «Випромінювання» митець акцентує увагу на тому, що будь-хто живий в Україні перебуває під прицілом і є потенційною жертвою росіян. З неабияким захопленням студенти прослухали розповідь завідувача художнього відділу музею Віктора Луца, який зазначив, що у своїх роботах Стас демонструє власне бачення російсько-української війни, передає свій психологічний стан та настрої, зачіпає тему сучасного етноциду українців, ділиться трагічною історією власної родини. Історія війни, яку розповідає Стас Жалобнюк, нерозривно пов’язана з його рідним містом Одесою та Чорним морем.
Роботи Стаса Жалобнюка – це фіксація сучасного воєнного сьогодення для наступних поколінь. «Випромінювання» – це живий проєкт, який в кожному просторі, де будується експозиція, звучить по-іншому, доповнюючись новими історіями та наративами.
Організатор Ганна Дикун зазначила, що виставка є актуальною для кожного українця, її має побачити весь світ, щоб усвідомити усі реалії нашого сьогодення.