Студенти Рівненського інституту КУП НАН України відвідали виставку «Визвольна війна українського народу 1648-1657 рр. Битва під Берестечком»
У рамках вивчення навчальної дисципліни Історія держави та права України у виставковому залі Рівненського обласного краєзнавчого музею було проведено практичне заняття з демонстрацією предметів того періоду.
Ініціатором заходу виступила заступник директора з виховної та профорієнтаційної роботи, старший викладач кафедри ЗТПГД РІ КУП НАНУ Ганна Дикун.
Про наш край у XVII ст. та перебіг Берестецької битви 1651 р. розповідала завідувачка сектору мистецтв Тетяна Міненко. Саме на Рівненщині відбулася найбільша битва Національно-визвольної війни під проводом Б. Хмельницького. Починаючи з 1969 р., протягом 20 років на полі битви проводилися археологічні розкопки під керівництвом І. К. Свєшнікова за участю Рівненського музею. Починаючи з 1970 по 1993 рр. він був керівником археологічної експедиції, яка досліджувала місце Берестецької битви. Знахідки з розкопок, представлені у залі музею, зокрема, холодна та вогнепальна зброя (мушкети, шаблі, чекани, порохівниця, шомполи, бойова коса), ужиткові речі козаків, селян, поляків XVII століття. Особливо унікальні речі, виготовлені зі шкіри – чоботи, сумки, сідла, ходаки, побутові козацькі речі (казан, дерев’яна ложка і виделка).
Головну увагу відвідувачів екскурсовод звернула на макет Берестецької битви 1651 р., автором якого є доктор архітектури, професор кафедри архітектури НУВГП Петро Ричков. Студенти мали змогу зануритись у події того часу і уявно побувати на полі бою.
Ця виставка нині є досить актуальною, оскільки будить нашу пам’ять і спонукає до останнього подиху боронити рідну землю.