Студенти Рівненського інституту Київського університету права НАН України відвідали Рівненський краєзнавчий музей

12 Березня, 2021

В рамках співпраці Рівненського інституту  КУП НАН України з Рівненським краєзнавчим музеєм та програми «Пізнай свій край» ст. викладач кафедри гуманітарних дисциплін Ганна Дикун  та студенти І курсу відвідали екскурсію «Волинський іконопис ХІІІ – ХVIIІ ст.», де  представлені кращі зразки волинського малярства XІІІ –ХVIIІ ст. з колекції музею. Майже всі ікони репрезентовані в залах були відреставровані у Львівському філіалі ДНДРМ (тепер Львівський філіал Українського науково-дослідного реставраційного центру).

dsc_9625.jpg

Цікава та фахова розповідь екскурсовода Оксани Лозяк дала можливість студентам пізнати загадковий світ ікони, зрозуміти її непересічне значення для української культури. Під час розповіді студенти також дізналися про художні особливості народного іконопису, його найбільш характерні риси, сюжети та тематику.
   Головна увага під час екскурсії була приділена розвитку локальних мистецьких осередків народного іконопису на теренах Рівненської області і зокрема тих, що існували в поліських районах області. Детально розглядалась творчість майстрів острозької іконописної майстерні першої половини XVIII ст. Виготовлені тут  ікони користувались великим попитом серед населення Волині. І сьогодні вони не залишають байдужими відвідувачів музею.
    Дана екскурсія є своєрідним наочним посібником, де представлені лише оригінальні експонати. Вона, безумовно, збагатила студентів знаннями про сакральне мистецтво краю та розширила пізнавальні горизонти рідної культури.  Ця інформація допоможе студентам краще засвоїти матеріал при вивченні історії української культури.