Студенти Рівненського інституту Київського університету права НАН України відвідали Рівненський краєзнавчий музей

7 Лютого, 2020

В рамках програми «Пізнай свій край» завідувач кафедри загальнотеоретичних дисциплін Олена Матвійчук, ст. викладач кафедри гуманітарних дисциплін Ганна Дикун  та студенти І курсу відвідали екскурсію «Народна ікона Волині ХVII-ХVIIІ ст.», де  представлені кращі зразки народного малярства ХVII-ХVIIІ ст. з колекції музею. Народний іконопис доби середньовіччя на сьогодні є ще малодослідженим пластом культури Волині.

img-aa1cf66693bb19f7c848eef1c75daeb3-v.jpg

img-f72396231988769322951a1b1399985a-v.jpg

Автором виставки є Віктор Луц.  Майже всі ікони, репрезентовані в залах, були відреставровані у Львівському філіалі ДНДРМ (тепер Львівський філіал Українського науково-дослідного реставраційного центру).
    Цікава та фахова розповідь екскурсовода Віктора  Луца дала можливість студентам пізнати прекрасний світ народної ікони, зрозуміти її непересічне значення для української культури. Під час розповіді студенти також дізналися про художні особливості народного іконопису, його найбільш характерні риси, сюжети та тематику.
    Головна увага під час екскурсії була приділена розвитку локальних мистецьких осередків народного іконопису на теренах Рівненської області і зокрема тих, що існували в поліських районах області. Детально розглядалась творчість майстрів острозької іконописної майстерні першої половини XVIII ст. Виготовлені тут  ікони користувались великим попитом серед населення Волині. І сьогодні вони не залишають байдужими відвідувачів музею.
    Екскурсія, безумовно, збагатила студентів знаннями про сакральне мистецтво краю та розширила пізнавальні горизонти рідної культури