Студенти Рівненського інституту Київського університету права НАН України вшанували 24 річницю виведення військ з Афганістану

11 Березня, 2013

15 травня 1988 року відповідно до Женевської угоди почався перший етап виведення військ із Афганістану, другий етап закінчився 15 лютого 1989 року.
     З того часу, коли закінчилася афганська війна, минуло більше 20-ти років і лише зараз стала поступово розкриватися і доходити до громадськості прихована грифом секретності справжня інформація про бойові дії, особливі військові операції і бойові підрозділи особливого призначення, що виконували в Афганістані особливі завдання командування
     За ініціативи комітету з наукової роботи та за підтримки інспектора з виховної та методичної  роботи — Н.М. Сумченко, з метою висвітлення подій 1979-1989 років для студентів Рівненського інституту Київського університету права було продемонстровано документальний фільм “Афганістан. 80-та розвідувальна рота”. Доля героя, який був вибраний для створення фільму, одного з ветеранів розвідувального спецпідрозділу повітряно-десандних військ, нашого співвітчизника — Едуарда Єрьоменка, особливо яскраво розкриває відношення простого воїна до самої війни і горя, яке вона приносить з собою в сім’ї загиблих солдатів. Особливо вразило наших студентів подолання Едуардом післявоєнного синдрому, його справжні чоловічі якості, військова відвага, честь і доблесть, але у той же час вражаюча простота і доступність в спілкуванні і побутовому житті.
     Фільм заставляє задуматися над справжнім сенсом і ціною даного людині життя.