Студенти Рівненського інституту права КУП НАН України переглянули документальний фільм «Приречені: історія рівненського гетто»

24 Квітня, 2019

Голова трудового колективу, старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін РІ КУП НАНУ Марія Боровець організувала для студентів кінопоказ документальної анімації «Приречені: історія рівненського гетто». Фільм презентував доктор політичних наук, завідувач кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету, директор ГО «ЦСПП «Мнемоніка» Максим Гон.

dsc_5884.jpg
dsc_5885.jpg

dsc_5889.jpg

Короткометражний фільм «Приречені» знятий у науково-популярному стилі, він поєднує в собі документальне кіно та анімацію. У ньому відтворена восьмимісячна історія поневірянь понад п’яти тисяч рівненських євреїв, «замкнених» у гетто під час Другої світової війни (1941-1942 років).
    «Цей фільм – некролог. Фільм про тих, хто опинився в гетто й загинув тільки тому, що був євреєм. Сподіваємося, він відродить пам’ять про рівненське гетто, на території якого сьогодні відсутні будь-які меморіальні знаки. Оскільки з його ліквідацією закінчилася єврейська сторінка в історії Рівного», – зазначив Максим Гон.
     Марія Боровець переконана: фільм не залишить байдужим нікого, адже призначений як для всіх зацікавлених історією Рівного, так і школярів і студентів, котрі вивчають історію рідного краю та історію України у період Другої світової війни.