Студенти та працівники РІ КУП НАНУ взяли участь у популяризації літературних творів української діаспори
Комплексна підготовка юриста у Рівненському інституті Київського університету права – це не лише сума професійних навичок, знань та вмінь, а й естетичне виховання кожного, хто обрав навчання у нашому вузі. Підтвердженням цього є участь студентів в різноманітних культурно- мистецьких заходах, організованих як адміністрацією інституту разом із студентським парламентом, так і різноманітними регіональними закладами освіти, культури, науки, спорту тощо.
Днями студенти Рівненського інституту КУП НАНУ разом із завідувачем бібліотеки О.П.Сіончук, викладачем кафедри гуманітарних дисциплін Г.П.Дикун та лаборантом цієї ж кафедри К.М.Столярчук відвідали Рівненську обласну універсальну наукову бібліотеку аби взяти участь в обговоренні літературної спадщини наших земляків , представників української діаспори так званої «празької школи» Євгена Маланюка, якому 1 лютого виповнилося 125 років від дня народження та Оксани Лятуринської, з метою відзначення 120 річчя від її дня народження.
«Пражани» були своєрідним «творчим клубом», у їх творах – болісні роздуми над причинами поразки у визвольній війні. Вони сформулювали свою концепцію людини ¬- духовно сильної й вольової особистості, національно свідомого українець, який з ідейних переконань віддасть життя за незалежність держави.
Завідувач абонементу РОУНБ Н.І.Слимак розповіла , що ім’я Євгена Маланюка стало широко відомим лише на початку 90-х років минулого століття, через три десятиліття після його смерті. Довгий час творчий доробок цього самобутнього і талановитого поета був під забороною радянської пропаганди, яка причепила йому «ярлик» яскравого представника «українського націоналізму». Насправді ж він лише палко любив свою Батьківщину, за межами якої змушений був прожити більшу частину життя, і «сумно» жартував, що зазнав трьох еміграцій і двох інтернувань. Сповнений непростих перепитій шлях відомого земляка висвітлює тематична виставка «Самобутній митець української діаспори- Євген Маланюк»
Л.А.Василевська познайомила присутніх з творчим доробком однієї з видатних жіночих постатей в українській поезії, поетки української діаспори та людини унікального таланту – Оксани Михайлівни Лятуринської, 120 річчя від дня народження якої ми відзначаємо цьогоріч.
Про дитячі роки мисткині і поетеси відомо дуже мало, але дослідники її життя і творчості вказують на те, що певний час вона навчалася в Братській школі в Острозі. Маються на увазі Острозьке Кирило-Мефодіївське братство, створене в нашому місті в 1865 р., та середня школа закритого типу при ньому – Острозьке жіноче училище ім. графа Дмитра Блудова. Саме їй належать перші в українській літературі поетичні рядки про Острозький замок і відкритий у ньому у 1916 році історичний музей – Музей князів Острозьких. У вірші «З острозького архіву» постає образ романтичного і таємничого Острога з його славетними пам’ятками.
Найбільшої шани та захоплення вона відчувала до княжої доби, оскільки ця частина історії України приховувала в собі чимало прикмет української давнини. Навіть стиль поезії Оксани Лятуринської мав своєрідний характер. Недарма Євген Маланюк зауважував: «Якби Ольга чи Ярославна писали вірші, то ці вірші були б поезіями Оксани Лятуринської».
За свідченнями студентів, присутніх на зустрічі, популяризація кращих творів української та світової літератури сприяє не лише підвищенню статусу книги і читання, а й формуванню позитивного іміджу бібліотеки. Поглиблення співпраці з книгозбірнею є важливим засобом інтелектуального, творчого та духовного розвитку студентів РІ КУП НАНУ.