Студенти та викладачі РІ КУП НАНУ долучилися до поетичного дійства, що розгорнулося на головній сцені Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру

22 Жовтня, 2014

Треба особливо підкреслити, що фестиваль «Terra poetica» являє собою масштабне міжнародне поетичне дійство у форматі  Євробачення, що стартувало  19 жовтня 2014 р. у  Києві і отримало своє продовження Рівному, попереду –  Житомир. У фестивалі беруть  участь поети з 17 країн світу: Велика Британія (зокрема Англія, Уельс і Шотландія), Німеччина, Польща, Литва, Угорщина, Франція, Японія, Македонія, Швейцарія, Італія,  США, Бразилія, Греція, Бельгія, Болгарія, Нідерланди. Так, серед його учасників  Egedeme Frangui (Пуерто-Ріко), Hilary Sheers ( Британія),  Athanase Vantchev de Thracy( Франція),  Elton Kelmendi (Бельгія), Diti Ronen (Ізраїль),  Wender Montenegro (Бразилія),  Krystyna Lenkowska (Польща),  Mischa Аndriessen ( Нідерланди),  Morelle Smith (Шотландія),  Benedikt Dyrlich (Німеччина),   Ak Welsapar ( Швеція),  Jüri Talvet (Естонія), – Дімітр Хрістов (Болгарія),  Katerina Stoykova-Klemer( Болгарія),  Dimitris P. Kraniotis (Греція),  Mitko Gogov (Македонія),  Slagana Klukaka (Македонія),  Hirochi Kataoka ( Японія) та ін.

Організатори фестивалю –    Київська організація Національної спілки письменників України, Рівненська ОДА, Житомирська ОДА, Благодійний Фонд “Рідна країна”, Благодійний фонд “Мистецька скарбниця”, Центр літературної освіти, журнал « Всесвіт» тощо – поставили за мету розкрити панораму модерних тенденцій української та світової літератури в контексті євроінтеграційних тенденцій України, висвітлити сучасний літературний процес як діалог культур, а також представити світові поетичний, перекладацький і культурного потенціалу України. Прикметно, що фестиваль передбачає залучення до міжнародного поетичного свята різних культурних осередків України, активізацію громадських фондів, організацій, центрів літературної освіти, він актуально переформатовує уявлення про герметичність поетичного слова.

В антракті присутні мали можливість оглянути українські вишиванки, виставка яких органічно вписалася у контекст фестивалю.