Студенти взяли участь у проведенні та організації святкування «Музейних гостин» Рівненщини, які відбувається 21 рік поспіль

29 Травня, 2013

У 1992 році в першу весну незалежної України Рівненський обласний краєзнавчий музей до Міжнародного дня музеїв започаткував проведення фольклорно-етнографічного свята «Музейні гостини». У цей день музейне подвір’я та прилеглу територію заповнюють представники різних напрямків народного мистецтва, які демонструють свій талант і вміння. Традиційно в числі гостей свята є працівники та студенти Рівненського інституту КУП НАН України, адже краєзнавчий музей – це наші хороші сусіди. Тому, коли керівництво музею звернулося до студентства із проханням про допомогу у проведенні цьогорічних «Музейних гостин», знайшлося чимало охочих.

З самісінького ранку студенти Сергій Дрозд, Олександр Давидович, Богдан Шкодич, Олег Жук, Вадим Притиченко та Олександр Хмелярук допомагали учасникам фольклорно-етнографічного дійства переносити та розміщувати стенди, за що отримали від майстрів народної творчості щиру подяку. Надзвичайно смачним виявився медовий квас, яким Гільдіяим медоварів України пригостила своїх помічників-студентів. Володимир Атрощенко допоміг працівникам музею в озвученні виступів фольклорних колективів.
     Студенти отримали незабутні враження від оглядин величезної кількості виробів декоративно-ужиткового мистецтва – гончарства, писанкарства, різьблення, вишивки, соломоплетіння, захоплено спостерігали за роботою народних умільців під час проведення майстер-класів. Кожен із гостей міг придбати сувенір на свій смак і гаманець.

«Музейні гостини» 2013 року започаткували активну співпрацю в рамках Меморандуму між Київським університетом права НАН України і Рівненським обласним краєзнавчим музеєм.