Студпарламент Рівненського інституту КУП НАН України організував лекцію до Дня вишиванки

17 Травня, 2024

У Рівненському інституті  КУП НАН України відбулася лекція студентського парламенту на тему: «Вишиванка – генетичний код української нації».

Цей захід в інституті став уже традиційним. Його метою є дослідження історії виникнення та розвитку української вишиванки в різних регіонах України. Організаторами заходу стали представники студентського парламенту РІ КУП НАНУ Владислава Стецюк та  Катерина Степанець. До лекції долучилися і науково-педагогічні працівники кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ Анна  Грицюк та Ганна Дикун.

Організаторка виховної роботи в інституті  Ганна Дикун зауважила, що для українця вишиванка – це не просто одяг, а  щось надзвичайне та особливе: особисте, рідне, святе. Вишиванка – це символ, який зберігає коріння цілого народу, живить його, сприяє формуванню національної ідентичності, адже у вишиванці зашифровано наш генетичний код.

Авторка презентації  Владислава Стецюк  у своїй розповіді акцентувала увагу на особливостях нанесення вишиваного візерунка на полотно, розмаїття узорів волинського краю: цвіткі, хміль, лапатий хміль, хмелик, лапатий хмелик, виноград, ягідний хміль, хміль ягідки, хрести гречкою, хрести, безконечник, хрести повії, купчаті, кукурузка. Усі узори відрізняються фасонами, кольором, орнаментом і візерунками. В Україні вишивати вміли в усіх регіонах. Кожна область, інколи навіть село, володіли своїми унікальними техніками вишивання. Дівчаток із наймолодшого віку привчали до вишивання. У деяких областях це ремесло любили навіть чоловіки. Нині школярі, студенти та дорослі одягають заповітну вишиванку, яка об’єднує українців усього світу.

У своєму виступі Катерина Степанець зауважила, що  нас поважатимуть доти, доки ми будемо пам’ятати про своє коріння і з роду в рід передаватимемо вишиванку – наш генетичний код.