Систему безоплатної правової допомоги обговорили зі студентами рівненські адвокати

18 Лютого, 2013

15 лютого 2013 року кафедра загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту КУП НАН України та Рівненський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели теоретико-практичний семінар на тему “Запровадження системи безоплатної правової допомоги в Україні”. Цей захід відбувся для студентів І та ІІІ курсів в оновленій аудиторії  ім. О. Малиновського та став продовженням циклу семінарів з актуальних питань діяльності органів юстиції.
    З вітальним словом до учасників VІ-го теоретико-практичного семінару звернувся завідувач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін, адвокат Сергій Володимирович Оверчук, який у своєму виступі наголосив на важливості розвитку інституту правової допомоги. Знаковим етапом побудови правової держави в Україні стало прийняття 2 червня 2011 року Закону України “Про безоплатну правову допомогу”, у якому відповідно  до Конституції України визначено зміст права на безоплатну правову  допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання  безоплатної правової допомоги.

Директор Рівненського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василь Петрович Овдіюк присвятив свій виступ нормативно-правовому забезпеченню діяльності, статусу, повноваженням, формам співпраці регіонального центру. Він наголосив на тому, що безоплатна  вторинна  правова  допомога  –  вид  державної гарантії,  що  полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Безоплатна вторинна правова  допомога  включає  такі види правових послуг: захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб,  що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Доповідач також окреслив категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.
    Рівненський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги на цей час вже укомплектовано 78 адвокатами, з яких 52 адвокати надають правову допомогу на постійній основі. Проте поступово чисельність адвокатів буде збільшуватись, як і коло правових послуг, з яких можна отримати безоплатну допомогу. Центр знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Драгоманова, 7 (новий будинок поліклініки). В.П. Овдіюк розповів також студентам про особливості кримінальних справ, які знаходяться у проваджені адвокатів Рівненського центру.

Присутні на семінарі студенти  є учасники юридичної клініки Рівненського інституту КУП НАН України, виявили зацікавленість в отриманні практичних навичок з надання правової допомоги. На проблемних питаннях надання правової допомоги у відповідності до нового КПК України, зупинився у своєму виступі доцент кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін, адвокат Георгій Купріянович Ковальчук.
     Після виступу доповідачів відбулося обговорення теоретичних та практичних аспектів надання безоплатної правової допомоги на Рівненщині.