У бібліотеці РІ КУП НАНУ організовано виставку «Козацькому роду нема переводу»

1 Жовтня, 2024

Вона приурочена до знаменних свят УкраїниПокрови Пресвятої Богородиці, День захисників та захисниць України й День Українського козацтва. Студенти I курсу, які завітали на перегляд виставки, прослухали розповідь завідувачки бібліотеки Ольги Дем’янчук про свято, що відзначаються в цей день, адже з давніх-давен вона є покровителькою усіх українських збройних формувань.  Бібліотекар наголосила, що героїчна боротьба українського народу за свою незалежність від часів козацтва до нинішніх звитяжців, які демонструють свою міць і силу та ціною власного життя боронять Україну, бережуть спокій і дарують надію на наше вільне й щасливе майбутнє, ніколи не була легкою.

Куратор курсу Ганна Дикун  зазначила, що свято Покрови дуже шанували козаки. Вони вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, а ще свято вірили, що вона вбереже їх від усіх життєвих перипетій. Запорізькі козаки мали на Січі церкву на честь Богородиці-Покрови. А йдучи в похід на ворога, відправляли молебень своїй Покровительці, а повернувшись з перемогою, складали їй подяку. Також у цей день відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і вирішували, як жити на наступний рік. І в ті далекі часи, і зараз Мати Божа охороняє наших воїнів. Лейтмотивом зустрічі стала думка про нездоланність українських воїнів, які виховуються  на традиціях козацтва, бо козацькому роду нема переводу!