У КУП НАНУ відбувся «Дебют першокурсника – 2013»

19 Листопада, 2013

18 листопада в Київському університеті права НАН України  відбувся «Дебют першокурсника-2013»  в рамках проекту «Майбутнє України – в   руках талановитої молоді».  В заході взяли участь 5 академічних груп першого курсу  факультету міжнародних відносин та юридичного.  Дебют першокурсника – це загальноуніверситетський захід, який започатковано в КУП НАНУ студентами   нинішнього четвертого курсу (2010-2011н.р.)  з метою виявлення талантів, реалізації спільних студентських креативних ідей і подальшому пошуку талановитих  студентів.
     Такі заходи сприяють активізації культурного життя студентської молоді, залучення першокурсників до традицій університету, виявлення та підтримки студентських талантів, зміцнення дружніх зв’язків між студентами університету.
     Почесними гостями заходу були волонтери із Японії на чолі з керівником волонтерської групи Набуко Оморі, яка  в числі перших волонтерів із Японії підтримала постраждалих піл час аварії на ЧАЕС у 1986 році, а на сьогоднішній день активно надає допомогу лікарям України.

До присутніх звернувся ректор, професор, заслужений  юрист України, заступник голови Союзу юристів України, відповідальний секретар комісії Конституційної асамблеї з питань прав, свобод та обов`язків людини і громадянина, «Посол миру» – Юрій Ладиславович Бошицький. Він зробив екскурс у історію походження Міжнародного дня студента (1941) та Дня студента в Україні (1999). Молодь завжди намагається бути мудрою та успішною, креативною, тож хай  студентські роки будуть насиченими приємними подіями, цікавими зустрічами, як сьогодні – волонтери із Японії, які обміняються досвідом волонтерської діяльності, елементами культурних  студентських традицій Японії та України.

Керівник волонтерської групи Набуко Оморі у знак великої поваги до керівника, який  особисто патронує соціально-благодійні програм «Дитина має право на життя», «Передай тепло своє руки маленькій дитині», ректорові Юрію Ладиславовичу подарувала картину із зображенням ієрогліфа «Успіх права»
     Юрій Ладиславович на добру згадку про перебування делегації волонтерів  з Японії у КУП НАНУ  подарував  офорт етюдів Києва відомої художниці-офордистки, члена Національної спілки художників України Ангеліни  Сіденко.

Знаковим для присутніх було звучання гімну України та Японії у виконанні Катерини Коврик під акомпонимент  бандури – українського національного інструменту.
     Першокурсники зуміли продемонструвати командний дух навчальних груп; віртуозну гру на гітарі та милозвучне звучання пісень українською, англійською мовами; запальні, ритмічні  танці;  студентський КВНівський гумор.

Слід зазначити, що на рахунку першокурсників є й перші кроки волонтерського руху (допомога сліпим юристам м. Ніжин, флешмоб Молодіжного форуму, флешмоб вдячності в честь визволителів м. Києва).

Волонтери  КУП НАНУ  подарували волонтерам Японії жовті волонтерські шарфи в пам’ять про зустріч та дружбу.
     Волонтери Японії для присутніх виконали національні танці.

Галина Левківська,
проректор з гуманітарної освіти