У рамках програми «Пізнай свій край» студенти КУП НАН України відвідали м.Овруч

21 Вересня, 2010

Дорога йшла кудись на Овруч…

Ліна Костенко

Нариси з історії Овруччини Сергія Бондаренка «Дорогами тисячоліть…» дали поштовх студентському активу для вибору маршруту поїздки за програмою «Пізнай свій край» – довгострокового університетського проекту, якій діє під патронатом ректора Юрія Бошицького.

Овруччина – найбільший в Україні район, місту Овручу – 1063 роки. Метою поїздки майбутніх юристів до м.Овруча напередодні Дня партизанської слави:
  1. Ознайомлення з історією партизанського руху на Овруччині, історичним подвигом Овруцького
      антифашистського підпілля. З весни 1943 р. Ян Налєпка (Рєпкін) –був командиром Чехословацького
      партизанського загону в з’єднанні М.Сабурова.

Учні Овруцької школи та студенти КУП НАН України обговорили спільні питання щодо виборів
до шкільного та студентського самоврядувань (29 вересня 2010 р.).
  2. Обговорення питань співпраці органів місцевого самоврядування м.Овруча з органами шкільного
      самоврядування.
  3. Ознайомлення з історичними пам’ятками міста.

Учасників поїздки гостинно зустріли Голова Овруцької райради, Василь Налапій, Голова райдержадміністрації Микола Левківський, консультант з питань юридичного забезпечення виконавчого апарату Овруцької районної ради, Примак Наталія.
     Ознайомившись із музейними експонатами про звитяжний подвиг Яна Налєпки (Рєпкіна) делегація студентів за дорученням ректору університету вшанували пам’ять Героя покладанням квітів від студентів КУП НАН України біля підніжжя його пам’ятника.

Під час подорожі студенти мали змогу відвідати гранітний знак на місті могили князя Олега.
     Казкові мотиви учнівських робіт Малої академії народних ремесел дали можливість познайомитися із заслуженим художником України Миколою Климовичем, творами якого захоплювався сам Бенедикт XVI (2005 р.).
     За дорученням архієпископа Овруцького і Коростеннського Віссаріона для студентів КУП НАН України було організовано екскурсію до Спасо-Преображенського собору та Церкви св. Василія (XII ст.)

Учасники поїздки спілкувалися із учнями профільних класів (правознавство, історія) міської ЗОШ №1 ім.Яна Налєпки (Рєпкіна).
     Слова глибокої вдячності висловлює делегація КУП НАН України своєму ректорові Юрію Бошицькому за надану можливість безкоштовної поїздки до чудового Поліського краю.