У РІ КУП НАН України відбувся день відкритих дверей

11 Грудня, 2018

Захід проходив в урочистій конференц-залі, куди на запрошення інституту  прибули випускники  Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8. Майбутні абітурієнти отримали гарну можливість безпосередньо поспілкуватися з науково-педагогічним колективом інституту, а також представниками студентського парламенту.
          Прикметно, що зустріч розпочалася в бібліотеці РІ КУП НАНУ, завідувач якої Оксана Сіончук зуміла вразити учнів чисельністю наукових видань, а також найсучаснішими підручниками та посібниками, в тому числі електронними.

dsc_4134.jpg
dsc_4133.jpg

dsc_4137.jpg

Відкрив захід директор РІ КУП НАНУ Володимир Якимчук, який озвучив стратегію розвитку навчального закладу, його здобутки та інноваційні проекти, що втілюються в життя під керівництвом ректора, заслуженого юриста України Юрія Бошицького. Завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Стефанія Українець окреслила перспективи майбутньої вступної кампанії та розповіла про умови вступу у 2019 році.

dsc_4138.jpg

dsc_4124.jpg

dsc_4141.jpg

З особливим зацікавленням слухали учні к.ю.н. Марину Мартіросян, виступ якої був приурочений Міжнародному дню прав людини, що відзначається 10 грудня в усьому світі.  Саме в цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, у якій в якості основоположних стверджено важливо життєві принципи, серед яких: принцип рівності людей незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и работоргівлі; заборона катувань або жорстокого поводження; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо. Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини.
          Доповідач зуміла створити належне мотиваційне поле для майбутніх вступників, про що свідчили їх численні  запитання.
         Наступним етапом зустрічі стала кава-брейк та неофіційне спілкування з представниками студентського парламенту РІ КУП НАНУ  на чолі з Анжелікою Линнік.
         Завершилася зустріч екскурсійною програмою та тривалою фотосесією в інститутських аудиторіях та залах.