У РІ КУП НАН України відбувся круглий стіл «Актуальні питання застосування Кримінального процесуального кодексу України»

5 Жовтня, 2018

Це черговий захід, приурочений Дню юриста. Його модераторами стали завідувач  кафедри спеціальних юридичних дисциплін, к.ю.н., адвокат Артур Мартіросян та старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін адвокат Марина Мартіросян.

dsc_3933.jpg

dsc_3934.jpg

dsc_3931.jpg

Предметом обговорення було визначено питання реформування судової системи, зокрема реорганізації наявних судів. Крім того, Артур Мартіросян розкрив практичні питання арешту майна у кримінальному процесі, зокрема, правовий статус майна, на яке надано дозвіл на відшукання. Доповідач акцентував увагу на тому, що нормами процесуального права цей дозвіл прямо не передбачений, чим часто зловживають слідчі та прокурори, особливо коли у справі відсутні особи, яким повідомлено про підозру. Зловживання проявляється у неповерненні вилученого майна із мотивацією, що таке підтверджено у справі речовими доказами. (ст. 98-100 КПК України).
          Захід завершився дискусією між учасниками, які висловили свої позиції з приводу обговорюваних тем.