У РІ КУП НАН України відбувся круглий стіл «Правові реформи в Україні: регіональний вимір»

8 Жовтня, 2019

В рамках Плану заходів до Дня юриста відбулось обговорення правових реформ України за 2014-2019 рр. Модераторами дискусії виступили завідуюча кафедрою загальнотеоретичних правових дисциплін О. В. Матвійчук та старший викладач кафедри спеціальних юридичних дисциплін О. М. Коцюба, як на початку заходу окреслили основні дискусійні теми. Зокрема студенти різних курсів, які взяли участь у роботі круглого стола обговорювали теми судової реформи й реформи прокуратури, процесуальних новел у господарському та адміністративному судочинстві, ініціативи щодо подальшої гуманізації кримінального процесуального законодавства.

dsc_7019.jpg
dsc_7024.jpg

dsc_7020.jpg

Чимало виступів стосувалося основних напрямків роботи Комісії з питань правової реформи, яка була створена Указом президента України №421/2019 від 21 червня 2019 року «Про Комісію з питань правової реформи», для сприяння подальшому розвитку правової системи держави на основі конституційних принципів верховенства права. Зокрема, йшлося про необхідність продовження конституційної реформи в частині децентралізації, напрацювання зміни до розділу Основного Закону про права людини, розробку концепції перехідного правосуддя для подолання наслідків збройного конфлікту та досягнення миру на сході України.
        Студенти також жваво обговорювали Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури, основні положення та зміни, що стосуються системи прокуратури.
       Студенти ІV курсу Яна Петрова та Аліна Трохимчук зазначили деякі найбільші новели господарського та адміністративного процесу на підставі аналізу зміни у чинному законодавстві після набрання 15 грудня 2017 року чинності Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017.
       Прогнозовано цікавим стало обговорення ст. 130 Кодексу про адміністративні правопорушення України – «Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного та іншого сп’яніння», ініційоване старшим викладачем О. М. Коцюбою.
        Завершилося засідання круглого столу обговоренням теми пробації, однією з прогресивних реформ системи кримінальної юстиції в Україні.