У РІ КУП НАНУ для першокурсників прочитана лекція «25 років незалежності: маловідомі імена державотворення»

12 Вересня, 2016

Драматичні події сьогодення, пов’язані із збройним протистоянням, воєнною та інформаційною загрозою, які нависли над Україною, переконують українську спільноту, що саме дієвий патріотизм може дати нашому народу новий потужний поштовх до духовного оздоровлення української нації, сформувати в молодій європейській державі самодостатнє громадянське суспільство, правову систему влади.
На виконання Указу Президента України «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» від 12.06.2015 № 334 та Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді (наказ МОН України від 16.06. 2015 № 641) в Рівненському інституті Київського університету права НАН України навчання для першокурсників розпочалось з лекції «25 років незалежності: маловідомі імена державотворення», пріоритетною метою якої було поглиблення знань студентів про основні історичні події встановлення державності України та про людей, які творили історію України,  для яких  почуття патріотизму та національної свідомості були сенсом життя. Ст. викладач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Марія Іванівна Маркевич, читаючи лекцію, наголосила на діяльності наших земляків. Зокрема, студенти довідались про діяльність Федора Рудольфовича Штейнгеля, який входив до першого складу Центральної Ради (7 березня – 17 квітня 1917 року), а за часів Гетьманату працював послом Української держави в Німеччині.
Викладач поділилася цікавими фактами з життя і житомирянина М. І. Величківського, професора, українського політичного та державного діяча, голови Української Національної Ради,  Тараса Бульби – Боровця організатора УПА «Поліська Січ». Неабиякий інтерес студенти виявили до діяльності М. Сироти – українського політика вже новітньої історії , депутата Верховної Ради України, автора діючої Конституції та ін. Невипадковим було і місце проведення лекції.
Під час урочистостей з нагоди посвяти у студенти першокурсників, ректором КУП НАНУ професором, заслуженим юристом України Юрієм Ладиславовичем Бошицьким була відкрита аудиторія ім. М.П. Василенка – відомого українського вченого-історика, правознавця, політичного і громадського діяча, одного із фундаторів Української академії наук. Саме в стінах цієї аудиторії студенти і знайомились з діяльністю відомих державотворців.

dsc_8765s.jpg

dsc_8763s.jpg

За словами керуючого справами Рівненського інституту КУП НАНУ Володимира Леоновича Якимчука, поглиблення формування національно свідомої, соціально активної особистості студента, пройнятої почуттям любові до своєї Батьківщини, готової до розбудови Української держави, виконання конституційних і громадянських обов’язків, наполегливої праці на благо рідного народу, примноження і захисту його здобутків є пріоритетною складовою виховання сучасного студента.