У РІ КУП НАНУ відбулась Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні»

28 Травня, 2020

logo.pngУ Рівненському інституті Київського університету права НАН України відбулась Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні». Захід організовано кафедрами спеціальних юридичних дисциплін та загальнотеоретичних правових дисциплін. Вже десять років поспіль традиційна конференція об’єднує науковців, практиків та студенство – усіх, кому небайдужа сучасна правова наука. За попередні роки роботи науково-практична конференція стала зручним майданчиком для цікавих дискусій, обговорень наукових досліджень, висновки яких можуть стати трампліном для удосконалення норм права різних галузей. Цього року, захід відбувся у неодинарних умовах, адже через карантинні обмеження конференція відбулась заочно. Втім зусиллями організаторів вдалося залучити широке коло фахівців, які у своїх працях представили актуальну проблематику з основних галузей права.
    Участь в конференції взяли 120 науковців з різних навчальних закладів України. Серед учасників конференції 7 докторів наук, 33 кандидатів наук, викладачі кафедр, аспіранти та студенти. Навчальні заклади, які активно прийняли участь у роботі конференції: Київський університет права НАН України, Національний авіаційний університет, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Львівський національний університету імені Івана Франка, Університет митної справи та фінансів (м.Дніпро), Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (м.Луцьк), Національний університет водного господарства та природокористування, Національний університет «Острозька академія», ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука», Рівненський державний гуманітарний університет. Приємно відзначити учасників, які на практиці втілюють доктрини правової науки: судді, прокурори, адвокати, нотаріуси, представники державних установ.

obklad_tezy_2020.jpg

img_20200527_102528.jpg

За результатами конференції буде видано збірник тез доповідей. У вітальному слові до учасників конференції звернувся ректор Юрій Бошицький «Традиційно цей захід проходить у стінах Рівненського інституту Київського університету права Національної академії наук України, який став для багатьох фахових правників платформою для розвитку самостійного творчого мислення та відповідальності. Важливою умовою для розвитку цих якостей була і залишається наука. Для сучасної юридичної науки, яка динамічно розвивається, вкрай необхідно обмін досвідом між різними науковими школами, пошук і можливості апробації, впровадження результатів дослідження, а також обговорення як традиційних підходів так сучасного бачення вирішення проблем правової науки».
    Привітав учасників і побажав плідної роботи Голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук: «У Рівненському інституті Київського університету права НАН України підростає молоде покоління кваліфікованих юристів. І саме під час таких наукових-практичних зібрань майбутні правники мають можливість обмінятись думками з досвідченими колегами-практиками, почути фахові поради, які стануть у пригоді під час перших самостійних кроків у професії. А це дуже цінний досвід!»
    Цікаві теми для дискусії містяться у матеріалах провідних науковців, а саме: Бородіна Івана Лук’яновича, доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Національного авіаційного університету «Поняття і методологія правової доктрини», Денисюка Петра Дмитровича, кандидата юридичних наук, голови Рівненського міського суду Рівненської області, доцента кафедри спеціальних юридичних дисциплін навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства та природокористування «Обшук особи: проблемні питання праворозуміння та правозастосування», Матвійчука Андрія Васильовича, доктора філософських наук, професора, декана юридичного факультету ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» «Деонтологічна теорія і сучасна освітня практика», Ольшанецького Ігора Володимировича, кандидата юридичних наук, першого заступник прокурора Рівненської області «Ювенальний прокурор – становлення та визначення поняття».
    Необхідно відзначити, також матеріали, які надійшли для роботи в конференції і можуть отримати  подальше обговорення : Сальчук Оксана Анатоліївна, заступник начальника Західного міжрегіонального управління у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України «Основні підходи до розуміння якісного державного сервісу в системі юстиції», Негрей Алла Степанівна, директор Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги «Особливості трудових відносин із дистанційними (надомними) працівниками, Бордюк Анна Іванівна, заступник завідувача відділу криміналістичних видів досліджень Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України «Сучасний стан та тенденції розвитку нормативно-правової основи проведення судово-балістичної експертизи».
    Зважаючи на обсяг матеріалів які надійшли та цікавість порушених питань, організаторами конференції було вирішено восени провести круглий стіл. Організатори конференції, кафедра спеціальних юридичних дисциплін під керівництвом к.і.н. Оксани Якимчук та загальнотеоретичних правових дисциплін під керівництвом к.е.н. Матвійчук О.В. сподіваються, що круглий стіл восени буде не менш цікавим та змістовним ніж конференція, яка вдесяте відбулась в Рівненському інституті Київського університету права НАН України.