У РІ КУП НАНУ відбулася І Міжнародна українсько-польська науково-практична конференція «Сучасні проблеми правотворення: досвід України та Польщі»
Це перший міжнародний науковий форум на теренах Рівнещини, який поєднав творчий потенціал представників вузівської та академічної юридичної науки України та Польщі у сфері правотворення і ще раз ствердив необхідність дослідження можливостей сфери правового регулювання у зв’язку із започаткованими реформами, які відбуваються нині в українському суспільстві.
Його відкрив ректор Київського університету права НАН України, професор, заслужений юрист України Юрій Бошицький, який наголосив на тому, що в умовах сучасних політичних та правових трансформацій, кардинального оновлення усіх ланок життя не тільки в Україні, а й світовому співтоваристві, проведення Міжнародної українсько-польської науково-практичної конференції є знаковою подією не лише для Рівненщини, але й вітчизняної правової науки в цілому. «Нас єднає спільний досвід переживання глобальних процесів», – сказав доповідач.
Невипадково метою конференції було оголошено – окреслити шляхи розбудови розвиненої правової демократичної держави та створити належний простір для забезпечення життєдіяльності у сучасному європейському співтоваристві на досвіді Польщі.
До складу делегації Гданського університету увійшли Анжей Шміт, доктор, професор, завідувач кафедри конституційного права та політичних інститутів, колишній декан факультету права й адміністрування, Анна Ритель-Варзоха доктор, професор кафедри конституційного права та політичних інститутів факультету права й адміністрування, а також Агнешка Гайда, професор відділу конституційного права та політичних інститутів факультету права й адміністрування. Виступи польських вчених були присвячені проблемам організації державної влади й реалізації чинного законодавства, універсалізації правового забезпечення інтеграційних процесів до Європейського Союзу. Провідною стала думка про те, що сучасна юридична наука не може розвиватися без обміну досвідом між різними науковими школами та пошуку можливостей для апробації та впровадження результатів досліджень.
Із вітальним словом до учасників конференції на пленарному засіданні звернувся начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський, який відзначив заслуги ректора Юрія Бошицького, котрому вдалося розширити горизонти правничого діалогу із європейським світом. «Високий професіоналізм, самовіддана праця та постійний творчий пошук, запровадження найкращих світових практик, інноваційних форм і методів навчання у Рівненському інституті КУП НАНУ сприяють модернізації і примноженню юридичного потенціалу нашої держави та активній участі вітчизняної юридичної науки в європейських інтеграційних процесах» –підкреслив промовець.
Привітали учасників конференції також проректор духовної семінарії Віталій Кудін, голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук.
Із доповідями на пленарному засіданні виступили к.ю.н., професор кафедри галузевих правових наук Київського університету права НАН України Петро Біленчук («Загальна теорія суджової експертології інтелектуальної власності»), професор кафедри галузевих правових наук Київського університету права НАН України Віктор Рудник («Кримінальне законодавство України і Польщі: порівняльний аналіз»), завідувач кафедри спеціальних юридичних дисциплін РІ КУП НАНУ Артур Мартіросян («Недоліки системи безоплатної правової допомоги в Україні»), завідувач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін РІ КУП НАНУ Сергій Книш («Проблемні питання, що виникають під час допуску адвоката до участі у судовому процесі») та ін.
Після пленарного засідання робота тривала у двох секціях «Загальнотеоретичні підходи до правотворення в Україні на сучасному етапі» ( керівник – старший викладач загальнотеоретичних правових дисциплін РІ КУП НАНУ Марія Боровець) та «Сучасні проблеми право творення (досвід України та Польщі) у сфері публічного та приватного права» (керівник – старший викладач кафедри спеціальних юридичних дисциплін РІ КУП НАНУ Світлана Повзун).
Безумовно, цей науковий конструктивний діалог стане ще одним кроком до побудови правової держави Україна.